Wiadomości z Katowic

Esportowa Liga Szkół rozstrzygnięta!

  • Dodano: 2022-07-08 10:45

Esportowa Liga Szkół, organizowana przez ESL Gaming Polska i Urząd Miasta Katowice, jest już za nami. W czerwcu zawodnicy z kilkunastu szkół z Katowic rywalizowali w grze mobilnej Brawl Stars o nagrodę główną - wyposażenie sali komputerowej o wartości 50 000 zł dla swojej szkoły.

W czterech turach kwalifikacyjnych wzięło udział 31 drużyn, co przełożyło się na blisko 100 zaangażowanych zawodników, którzy rozegrali 53 mecze – powiedział Waldemar Bojarun, wiceprezydent Miasta Katowice. – 8 najlepszych ekip zakwalifikowało się do wielkiego finału, gdzie musieli rozegrać kolejne spotkania. W tym najważniejszym - finałowym, rozgrywanym 25 czerwca, zwycięską ręką z pojedynku wyszła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 19 w Katowicach. Ich wyższość musieli uznać uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach.

Wczoraj dyrektor zarządzający ESL Gaming Polska Rafał Pikiewicz, organizator Intel Extreme Masters wręczył list gratulacyjny dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 19, pani Annie Wątrobie i zapowiedział wyposażenie pracowni komputerowej tak, by uczniowie mogli z niej korzystać po powrocie z wakacji.

Esportowa Liga Szkół rozstrzygnięta!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również