Wiadomości z Katowic

Gala Ambasadorów Kongresów Polskich 2019 w Katowicach - to tu spotyka się branża

  • Dodano: 2019-10-18 08:15, aktualizacja: 2019-10-17 09:36

Już za kilka dni, 21 października, odbędzie się prawdziwe święto branży spotkań.


W Katowicach pojawią się wszyscy interesariusze branży MICE, by wspólnie podsumować miony rok oraz wyróżnić osoby i podmioty, które miały szczególny wkład w pozyskanie międzynarodowych wydarzeń.  

Tradycyjnie już, naturalnym wprowadzeniem do wieczornej gali będzie konferencja  Silesia Meetings Challenge, organizowana przez Stowarzyszenie SKKP, która w całości poświęcona będzie możliwościom rozwoju przemysłu spotkań w regionie oraz perspektywie wzrostu branży na Śląsku. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. I Zastępca Prezydenta Miasta Katowice, Waldemar Bojarun oraz Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska. Obecność zapowiedzieli również przedstawiciele środowiska akademickiego i biznesu, łącznie w czasie spotkania spodziewamy się ponad 150 osób.

Kulminacyjnym momentem dnia będzie Gala Ambasadorów Kongresów Polskich, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Uroczystość, w której udział weźmie ponad 200 osób, stanowi podsumowanie realizacji Programu Ambasadorów Kongresów Polskich w ostatnim roku. Program, którego organizatorami są Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Polska Organizacja Turystyczna z powodzeniem rozwijany jest od 1998 roku. Jego ideą jest wsparcie osób zaangażowanych w pozyskiwanie i organizację wydarzeń międzynarodowych w Polsce, a gala stanowi szczególny moment ukoronowania ich dotychczasowych osiągnięć. Podczas uroczystej ceremonii wybitne osoby świata nauki i biznesu, zasłużone na rzecz promocji kraju, otrzymują zaszczytny tytuł Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich, który jest wyrazem podziękowania za ich wysiłek i starania, a jednocześnie zachętą do dalszych działań na tym polu. W tym roku do grona uhonorowanych dołączy 18 osób reprezentujących ośrodki naukowe w całej Polsce. Równolegle tytułem Mecenasa Kongresów Polskich zostaną wyróżnione trzy firmy, które dzięki swojemu zaangażowaniu i wsparciu umożliwiły organizację wydarzeń w roku 2018.  Gala jest jednym z najważniejszych momentów w roku, dlatego także w czasie gali po raz kolejny zostaną ogłoszone wyniki konkursu na największy kongres zorganizowany przez Profesjonalnego Organizatora Kongresów minionego roku.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również