Wiadomości z Katowic

Hokejowe Orlice rozegrają turniej czterech narodów na katowickim Jantorze

  • Dodano: 2023-02-08 06:30, aktualizacja: 2023-02-08 06:40

Zagrają z Dunkami, Brytyjkami i Włoszkami. Nasza hokejowa reprezentacja zmierzy się w międzynarodowym turnieju na Jantorze od 7 do 9 lutego. Polki w kwietniu lecą do Korei na mistrzostwa świata seniorek dywizji 1B. Hokejowe Orlice liczą na złoto i awans do wyższej dywizji, więc zmagania na katowickim lodowisku są okazją do zaprawienia w bojach. Powalczą na Jantorze z Dunkami dziś o 20.00, w środę o 20.00 z Brytyjkami.

Z Włoszkami zagrają 9 lutego o 19.30. Wstęp jest wolny

Nasi rywale grają na wysokim poziomie, ale wierzymy w wygranie turnieju. Zawsze walczymy do końca - na lodzie zostawiamy nasze serca. Nie raz pokazałyśmy kibicom, że nie będą się nudzili na trybunach. To dla nas sprawdzian przed kwietniowymi mistrzostwami świata w Korei. Tam jedziemy po złoto i awans, a z roku na rok jesteśmy coraz bliżej – powiedziała Karolina Późniewska, kapitanka polskiej reprezentacji.

Hokejowe Orlice, bo o nich mowa, mają od 15 do 33 lat. Łączy je wyjątkowa pasja do dynamicznego i emocjonującego sportu – trenują wieczorami, a weekendami jeżdżą na mecze.

Na swoim koncie mają kilka złotych medali z mistrzostw świata dywizji 5, dywizji 2B, dywizji 2A, srebrny medal z mistrzostw 1B i brązowy medal mistrzostw 1B. Awansowały też do decydującej fazy eliminacji igrzysk olimpijskich.

Osiągnięcia reprezentacji seniorek nie pozostawiają złudzeń. Dziewczyny zakochały się w hokeju i zajmują teraz najwyższą w historii 19 pozycję światowego rankingu. Świadczy to o rosnącej popularności dyscypliny w Polsce - powiedziała Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL i członek zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

Turniej odbędzie się na katowickim lodowisku Jantor – jednym z czterech pełnowymiarowych lodowisk w mieście. 

Katowicka baza lodowa jest jedną z największych w Polsce. Oprócz Jantoru, miasto dysponuje także Jantorem II, Spodkiem i sezonowymi Murckami. Katowice hokejem stoją od lat. Cieszymy się, że grają tu polskie reprezentacje i zawodnicy z całego świata. Trenuje tu wielu utytułowanych zawodników. Największy klub hokejowy - GKS Katowice jest mistrzem Polski i zdobywcą Superpucharu – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: UM Katowice/Opracowanie: Katowicka Agencja Wydawnicza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również