Wiadomości z Katowic

Hospicjum Cordis w Katowicach dostanie drugą szansę od NFZ

  • Dodano: 2019-10-04 12:00

Druga szansa dla Hospicjum Cordis. Dzisiaj rozstrzygnięty został konkurs Narodowego Funduszu Zdrowia na hospicja stacjonarne.

Śląski NFZ kupi łącznie 315 łózek w osiemnastu placówkach. Wyniki tego konkursu nie są jednak pozytywne dla katowickiego hospicjum.

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Konkurs rządzi się pewnymi prawami, których ani my, ani prezes nie jest w stanie ustalić. Jest masa kryteriów. I to jest świetne hospicjum, które zajmuje się na pewno idealnie pacjentami. O tym wiemy, bo takie informacje mamy z różnych stron. W związku z tym, że weszli nowi, bardzo mocno przygotowani – przynajmniej od strony formalnej – oni też „zjedli” część kontraktów, czyli część łóżek Hospicjum Cordis – mówi Piotr Nowak, dyrektor śląskiego NFZ.

Duża konkurencja to według Funduszu powód problemów Hospicjum Cordis. Ale jest już decyzja, że będzie drugi konkurs, czyli druga szansa dla placówki.

Ze swojej strony na pewno postaramy się dopełnić wszystkich jego warunków. Tak, jak to zrobiliśmy poprzednio. Ale może z inną świadomością i inaczej rozłożymy akcenty. Natomiast myślę sobie, że może stanie się coś więcej. Czyli wreszcie jakieś rozwiązanie systemowe, żebyśmy co 4 lata nie musieli stawać do konkursu, narażając ten ośrodek – tak samo jak wszystkie inne hospicja – na ewentualne zaprzestanie w działaniu – mówi Jolanta Grabowska-Markowska, Hospicjum Cordis.

Konkurs uzupełniający oznacza kolejnych 50 łóżek za około 6 mln zł rocznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.