Wiadomości z Katowic

Indyjska mutacja koronawirusa w Polsce. Zakaziły się nią siostry zakonne

  • Dodano: 2021-05-05 07:15, aktualizacja: 2021-05-05 00:35

W całej Polsce trwają szczepienia przeciwko COVID-19, a rząd powoli znosi kolejne obostrzenia. Wydaje się, że trzecia fala koronawirusa powoli mija, bowiem sanepid odnotowuje sukcesywnie zmniejszającą się liczbę nowych zakażeń. Okazuje się, że radość może być przedwczesna. Do Polski dotarł już indyjski wariant koronawirusa. O zagrożeniu poinformował we wtorek, 4 maja, Adam Niedzielski, minister zdrowia. Pierwszy przypadek odnotowano w Katowicach. Minister wskazał, że z uwagi na niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenieniem groźnej mutacji wirusa wszyscy podróżni przybywające do naszego kraju z RPA, Indii i Brazylii zostaną automatycznie skierowani na kwarantannę. Tym samym nie będą mogły skorzystać ze zwolnienia po wykonaniu testu.

Indyjski wariant COVID-19 już w Katowicach

Okazuje się, że indyjską mutacją COVID-19 mogło zakazić się już ponad 16 osób. Zakażenia wykryto w Katowicach, Zaborowie k. Warszawy i w samej Warszawie. Przypomnijmy, że wcześniej podejrzewano, że wariantem tym zakaziło się 9 sióstr z Domu Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty w Katowicach, z których jedna zmarła. Pięć zakażeń wykryto w Domu Zakonnym Sióstr Misjonarek Miłości w Warszawie, a także w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości w Zaborowie pod Warszawą. Jak podał portal onet.pl, przyczyna zakażenia sióstr związana jest z tym, że kilka tygodni temu kilka sióstr z Katowic udało się na rekolekcje do Zaborowa pod Warszawą, a tam miały kontakt z zakażoną siostrą, u której potwierdzono mutację indyjską.

Sytuacja pandemiczna w Indiach jest tragiczna. Do wtorku, 4 maja, zanotowano tam 20 mln 282 tys. 833 zakażenia, a zmarło - 222 tys. 408. Tamtejszy system opieki zdrowotnej pozostawia wiele do życzenia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.