Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Jarmark na Nikiszu. Ruszają dwie dodatkowe bezpłatne linie autobusowe

  • Dodano: 2018-12-07 08:30, aktualizacja: 2018-12-07 08:43

Dwie dodatkowe bezpłatne linie autobusowe S1 oraz S2 będą dowozić pasażerów na jarmark na Nikiszu. Impreza odbywać się będzie w weekend 7-9 grudnia i będzie to już jej dziesiąta odsłona.

Ponieważ zainteresowanie uczestników tym wydarzeniem z roku na rok rośnie, zmieniona będzie organizacja ruchu drogowego i wprowadzone zostaną ograniczenia dla samochodów indywidualnych. Wszyscy kierowcy będą mogli swoje auta zostawić na parkingu przy cmentarzu komunalnym, a do Nikisza zapewniony zostanie dojazd specjalnie uruchomioną, bezpłatną linią autobusową. Na stałych liniach komunikacji publicznej kursujących w tym rejonie również wprowadzone zostaną na ten czas zmiany.

Pierwsza bezpłatna linia nr S1, kursować będzie na trasie „Katowice Mickiewicza” – „Nikiszowiec Kościół” (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku). Autobusy będą jeździć ze stałą częstotliwością co 15 minut w sobotę i niedzielę oraz co 20 minut w piątek. Druga specjalnie utworzona linia S2 zapewni połączenie miedzy Fabryką Porcelany, cmentarzem komunalnym oraz Nikiszem. Szczególnie zachęcamy do skorzystania z niej osoby, które na Nikisz będą planować dojazd własnym samochodem. Auta będzie można zostawić na parkingu przy cmentarzu i na teren jarmarku dojechać za darmo autobusem (na ul. Nałkowskiej wprowadzony będzie całkowity zakaz parkowania). Linia kursować będzie co 15 minut w sobotę i niedzielę oraz co 20 minut w piątek . Dodatkowo dla linii autobusowej nr 930 wprowadzona zostanie zwiększona częstotliwość kursowania.

Dla linii autobusowych nr: 72, 109, 292, 695, 920, 930 i 906N wprowadzona zostanie trasa objazdowa przebiegająca dwukierunkowo ulicą Nałkowskiej, z obsługą przystanku „Nikiszowiec Kościół” w lokalizacjach tymczasowych:

  •   w kierunku Giszowca - przy ul. Nałkowskiej (przy lodowisku),
  •   w kierunku Szopienic - przy placu Wyzwolenia, rejon skweru Zillmannów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.