Wiadomości z Katowic

JazzKLUB NOSPR w radiowej Dwójce - nowy cykl na antenie i online

  • Dodano: 2020-12-04 08:45, aktualizacja: 2020-12-04 09:11

Muzyka, która miała wypełnić repertuar koncertowy NOSPR w czasie pandemii odnajduje nowe drogi dotarcia do słuchaczy. We współpracy z Programem 2 Polskiego Radia rozpoczynamy nowy cykl – do słuchania na antenie i do oglądania w internecie. Od 4 grudnia zapraszamy na „JazzKLUB NOSPR w radiowej Dwójce”.

To kolejne nowe przedsięwzięcie NOSPR i radiowej Dwójki zainicjowane w ostatnich tygodniach

Od niedawna w poniedziałki o godz. 13.00 na antenie i w internecie można słuchać i oglądać kameralne „Koncerty w porze lunchu”. Teraz przyszła pora na jazz. „JazzKLUB NOSPR w radiowej Dwójce” to uwielbiany przez śląską publiczność jazzową cykl w zupełnie nowej odsłonie. Koncertów będzie można słuchać na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz oglądać online – na stronach internetowych, a także na Facebooku i YouTube NOSPR i Dwójki

Na początek (4.12, 18.00), czeka nas spotkanie z zespołem Power of the Horns Piotra Damasiewicza. To doborowy zespół wybitnych dęciaków (m.in. Maciej Obara, Adam Pindur, Gerard Lebik), występujących z towarzyszeniem fortepianu (Dominik Wania), dwóch kontrabasów i perkusji. Tentet  nawiązuje do najlepszych bigbandowych tradycji, poruszając się na pograniczu klasycznego jazzu i muzyki awangardowej. Materiał z wydanego przez Astigmatic Records, znakomicie przyjętego albumu „Polska” pojawi się w formie specjalnie na tę okazję zaaranżowanej suity.

Dwa tygodnie później (18 grudnia, 18.00), w NOSPR wystąpi Tomasz Chyła Quintet, który szturmem wdarł się na polską scenę, zdobywając Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie w 2016 roku. Od tego czasu zespół intensywnie koncertuje w Europie i Azji, a kolejne albumy zdobywają prestiżowe nagrody, a także serca krytyków i publiczności jazzu skrzypcowego. Zespół zaprezentuje przedpremierowo materiał  z czwartego albumu zatytułowanego „Da Vinci”.

8 stycznia o 18.00 czeka nas kameralne spotkanie z pianistą, Dominikiem Wanią. Jego tegoroczny album „Lonely Shadows” to pierwszy w historii solowy album polskiego muzyka wydany przez ECM Records, najważniejszą jazzową wytwórnię na świecie. Płyta powstała w wyniku pełnej improwizacji, bez żadnych szkiców albo przygotowanych wcześniej elementów. Solowe koncerty artysty również są zaproszeniem do odkrycia świata dźwięków budowanego „tu i teraz”. Specjalne nagranie dla NOSPR pokaże jak rozwijają się muzyczne pomysły, które powstały podczas nagrywania płyty.

JazzKLUB w NOSPR od wielu sezonów pokazuje to, co w jazzie klasyczne i silnie związane z tradycją, ale pozwala też spojrzeć w przyszłość na trendy kreowane przez pionierów gatunku. To wyjątkowa w skali kraju seria koncertowa, która, dzięki współpracy z Programem 2 Polskiego Radia, teraz trafi do melomanów w całym kraju. 

Koncert zobaczysz w internecie m.in. tutaj: 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.