Wiadomości z Katowic

Jechał niesprawnym technicznie pojazdem. Dostał mandat i 10 pkt karnych

  • Dodano: 2024-05-27 09:45

Mandat, 10 pkt karnych i zholowany samochód to efekt kontroli pojazdu na DK 86 w kierunku Sosnowca. 31-letni kierujący zapomniał o obowiązku utrzymania samochodu we właściwym stanie technicznym i kierował pojazdem zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mundurowi mają nadzieję, że opisana kontrola drogowa, przeprowadzona przez policjantów katowickiej drogówki, będzie przestrogą dla innych kierujących, którzy zapominają o bieżącym naprawianiu samochodu.

Przeładowany i niesprawny pojazd

Policjanci katowickiej drogówki codziennie dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kontrolują nie tylko prędkość, z jaką poruszają się samochody na katowickich drogach, czy też stan trzeźwości kierujących, ale również stan techniczny pojazdów. Od sprawności samochodu zależny nie tylko bezpieczeństwo osób poruszających się nim, ale również bezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas jednej z kontroli na DK 86 w rejonie skrzyżowania ul. Pszczyńskiej z ul. Górniczego Stanu zatrzymany został do kontroli samochód marki Renault. Jak się okazała podczas kontroli, policjanci ujawnili szereg usterek technicznych, które nie pozwalały, aby samochód kontynuował jazdę. Ponadto samochód wiózł nadmierny ładunek. Kolokwialnie rzecz ujmujący, był przeładowany o ponad tonę. Ponadto 31-letni kierujący, a także pasażer podczas jazdy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Samochód z miejsca kontroli odjechał na lawecie, której koszt musiał pokryć kierujący. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 700 zł i nałożono na niego 10 pkt. karnych.

- Mamy nadzieję, że opisana kontrola drogowa przypomni kierującym o obowiązku utrzymywania samochodu we właściwym stanie technicznym i regularnego naprawiania pojazdu, tak aby swoim stanem nie zagrażał bezpieczeństwo w ruchu drogowym - wspominają katowiccy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również