Wiadomości z Katowic

Już dziś happening "Siła przyjaźni"

  • Dodano: 2022-04-27 07:30, aktualizacja: 2022-04-27 11:36

Agresja Rosji na Ukrainę oraz spowodowana wojną migracja tysięcy osób, postawiły nas wszystkich przed koniecznością wsparcia młodzieży w radzeniu sobie z tą traumatyczną sytuacją. Z kolei bolączką polskiej młodzieży są internetowe akty przemocy, które choć dokonywane w wirtualnym świecie, potrafią realnie wyrządzić dużą krzywdę.

Happening na rzecz młodzieży

Tym dwóm wyzwaniom poświęcony będzie happening "Siła przyjaźni", zorganizowany w ramach realizacji projektu "Falochron. Edycja Młodzież dla Młodzieży, jako sposób rówieśniczego wsparcia w sytuacjach trudnych, kryzysowych i problemowych", który odbędzie się 27 kwietnia 2022 roku, godz. 10.00:14.00 w Medycznej Szkole Policealnej Województwa Śląskiego w Katowicach (ul. Wiertnicza 3).

- Porozmawiamy o tym, jak reagować na te sytuacje i jak wspierać wychowanków, uwzględniając potrzeby uczniów polskich oraz uczniów pochodzących z Ukrainy. Zastanowimy się jak kształtować pozytywne cechy charakteru, które sprzyjają przyjaźni, jednemu z czynników/wartości chroniących uczniów/młodzież. Zadaniem uczniów będzie poszukiwanie źródeł zawierania przyjaźni, po to by potrafili  dostrzec jej wartość, rozwinąć potrzebę zawierania i pielęgnowania jej. Celem warsztatów jest zrozumienie zasady równowagi dawania i brania w przyjaźni - przekazują organizatorzy.

Punktem kulminacyjnym warsztatów ma być wspólna dyskusja zakończona wnioskami.

Zapraszają: Dyrektor Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.