Wiadomości z Katowic

Kąpielisko Trzy Stawy ponownie otwarte. MOSiR otrzymał wyniki badań próbek wody

  • Dodano: 2023-07-31 08:45, aktualizacja: 2023-07-31 08:59

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach otrzymał wyniki badań próbek wody i podjął decyzję o otwarciu kąpieliska. 

Katowickie kąpielisko znowu dostępne

Czasowe zamknięcie stawu było spowodowane wykryciem w próbkach wody bakterii E.coli (pałeczka okrężnicy). W sezonie letnim jest to dość powszechne zjawisko, a zdaniem ekspertów, wysoka temperatura oraz bezwietrzna pogoda sprzyjają powiększaniu się kolonii bakteryjnych. 

Informujemy, że wyniki badań są w normie, a według informacji przekazanej przez Państwowy Inspektorat Sanitarny woda nadaje się do kąpieli. Kąpielisko zostaje ponownie otwarte od piątku (tj 28.07.2023) po kilku dniach przerwy, a przebywanie w wodzie jest bezpieczne dla plażowiczów.  - czytamy na stronie UM Katowice.

Wodne atrakcje w Katowicach

Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców i osób przyjezdnych, które planują weekendowy wypoczynek właśnie na Trzech Stawach, ponieważ odbędą się tam Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie supersprint 0,3-8-1,5 (młodzik oraz junior/u23/elita). Zawody zabezpiecza katowicki oddział WOPR, a MOSiR Katowice jest partnerem wydarzenia. 

Władze miasta przypominają o możliwości korzystania z pozostałych obiektów wodnych m.in. z basenu ORW Rolna, najpopularniejszej w regionie Bugli, czy wodnych placach zabaw. Miłośnicy naturalnych plaż wypoczywać mogą również nad Stawem Morawa. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również