Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci na biegu "Biegam zamiast..."

  • Dodano: 2024-05-28 09:00

Katowiccy policjanci wzięli udział w biegu profilaktycznym pn. „Biegam zamiast...”, który odbył się wokół Stawu Maroko na Osiedlu Tysiąclecia. Wydarzenie zostało zorganizowanego przez dyrekcję oraz uczniów Zespołu Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza pod honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach insp. Arkadiusza Konowalskiego. W biegu wzięło udział ponad 100 osób. Uczestnicy pokazali, że bieganie może być ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu z rówieśnikami, stroniąc od uzależnień.

Zdrowy styl życia

Już po raz VII dyrekcja Zespołu Szkół nr 7 w Katowicach organizując bieg profilaktyczny, miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia i popularyzację biegania, jako alternatywnej, w stosunku do zachowań ryzykownych, formy spędzania wolnego czasu. Zbliżające się wielkimi krokami wakacje to nie tylko czas odpoczynku dzieci i młodzieży od obowiązków szkolnych, ale także czas zachowań ryzykownych prowadzących do różnych uzależnień m.in.: od komputera, telefonu, internetu, papierosów, alkoholu czy substancji psychoaktywnych. Szkoła, organizując profilaktyczne wydarzenie, wskazuje uczniom, że bieganie ma wiele zalet. Jest zarówno świetną zabawą integrującą rówieśników, jak i dyscypliną sportową pomagającą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Pomaga zmniejszyć stres, wpływa pozytywnie na kondycję serca, poprawia nastrój i samopoczucie, a nawet łagodzi objawy depresji. Ponadto pomaga lepiej spać i zwiększa zdolność koncentracji.

Różne grupy wiekowe na wydarzeniu

Bieg odbył się na terenie „Klubu Wodniackiego Maroko” MOSiR. Dystans liczył w zależności od wieku – od 40 do 1300 metrów wokół Stawu Maroko. W wydarzeniu uczestniczyły przedszkolaki, uczniowie klas od V do VIII reprezentujący szkoły podstawowe oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z dzielnic Katowice – Załężę, Dąb i Tysiąclecie, jak również nauczyciele, pracownicy szkół, policjanci i pracownicy cywilny z katowickiej komendy oraz mundurowi z Komisariatu Policji VII w Katowicach. W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach insp. Arkadiusza Konowalskiego Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji VII w Katowicach asp. Andrzej Maniera złożył zwycięzcom gratulacje i wręczył nagrody.

Katowiccy policjanci na biegu "Biegam zamiast..."

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również