Wiadomości z Katowic

Katowice: 29 - letni seryjny włamywacz zatrzymany

  • Dodano: 2019-06-18 10:00

Kryminalni z katowickiej „Jedynki” zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg włamań i kradzieży.

Łupem sprawcy padały głównie pieniądze i sprzęt elektroniczny z lokali usługowych, mieszczących się w ścisłym centrum Katowic.

Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia

Sprawca od początku czerwca br. dokonał szeregu włamań oraz usiłowań włamać się do kilku lokali gastronomicznych w rejonie ul. Mariackiej, w centrum Katowic. Najczęściej jego łupem padały pieniądze z utargów oraz sprzęt elektroniczny. Łączna suma strat i zniszczeń których dokonał może wynieść nawet ponad 20 tys. zł. 

Policjanci prowadzący tą sprawę zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który pozwolił im wytypować sprawce tych przestępstw. Kryminalni z Komisariatu Policji I w Katowicach, w sobotę o świcie zatrzymali podejrzanego o dokonanie tych czynów  na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, gdyż 29-latek włamywał się właśnie do sklepu obuwniczego. Był on kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty do których się przyznał.

O dalszym losie 29-latka zdecyduje sąd, grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia

Jak się okazało, nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Zatrzymany włamywacz niedawno opuścił mury zakładu karnego i opisane czyny popełnił w tzw. recydywie, co będzie miało wpływa na zaostrzenie jego kary.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również