Wiadomości z Katowic

Katowice Miasto Ogrodów zaprasza na 175. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

  • Dodano: 2020-09-11 14:00

Instytucja Kultury Katowice zachęca do udziału w wycieczce z cyklu śląsko-zagłębiowskiego Szwendania Okolicznego pt. "B-2 czyli betonowe po-kolei z Mortimeru na Pawiak".

Opis trasy:

Po cyklu miejskich wakacyjnych pętli wracamy w interior. Na tapetę po raz kolejny wzięty zostanie Sosnowiec. Proponujemy pokonanie go wertykalne z Mortimeru, poprzez Berezę i Las Zagórski do Rabki i dalej - przez Browar i Dańdówkę do Pawiaka.
Po drodze pola, łąki lasy oraz wszelkiego rodzaju tereny ruderalne, upstrzone niemieckimi bunkrami z 1944 roku. Droga, która prowadzić nas będzie, okaże się w pewnym momencie reliktem kolei piaskowej. Udział bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu i aprowizacji. Uczestnicy biorą w wycieczkach udział z własnej, nieprzymuszonej woli, w związku z czym bez szemrania gotowi są przyznać, iż biorą odpowiedzialność za swe zachowanie i różnorakiego rodzaju skutki mogące zeń wyniknąć.

Jak, gdzie, kiedy?

Wydarzenie odbędzie się 19 września. Miejscem zbiórki uczestników jest przystanek ZTM Zagórze Expo Silesia, o 10:25. Organizator prosi o zdrowy rozsądek w postaci zakrywania ust i nosa podczas wydarzenia. Zapisu na wycieczkę można dokonać drogą mailową, kontaktując się z przewodnikiem: pawel.graja@miasto-ogrodow.eu.

Katowice Miasto Ogrodów zaprasza na 175. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.