Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Katowice: Policjanci zorganizowali debatę społeczną dla seniorów

  • Dodano: 2019-06-05 09:00

Policjanci z Komisariatu Policji VI w Katowicach zorganizowali debatę społeczną dedykowaną bezpieczeństwu seniorów.

Tym razem spotkali się z mieszkańcami katowickiej Superjednostki. Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń.

Policjanci z Komisariatu Policji VI w Katowicach przy współpracy z Klubem Seniora w Superjednostce przeprowadzili debatę o bezpieczeństwie. Spotkanie z mieszkańcami miało na celu zacieśnienie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowiło okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa.

Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń.

W spotkaniu wziął udział Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu VI - asp. szt. Piotr Dymarczyk oraz dzielnicowy – mł. asp. Sebastian Goj oraz asp. szt. Adrianna Mazur z Zespołu Profilaktyki Społecznej. Podczas spotkania omówiono najczęściej popełniane w rejonie śródmieścia przestępstwa na szkodę osób starszych i przedstawiono plan priorytetowy dotyczący poprawy bezpieczeństwa. Asp. szt. Adrianna Mazur przekazała informacje na temat sposobów zapobiegania zagrożeniom w miejscu zamieszkania i na ulicy oraz szczegółowo omówiła sposób działania oszustów, próbujących wyłudzić pieniądze od seniorów. Uczestnicy spotkania zgłaszali problemy, jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania oraz rozmawiali o nich z policjantami z katowickiej „szóstki” odpowiedzialnymi bezpieczeństwo w centrum Katowic.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.