Wiadomości z Katowic

Katowice: Śmiertelne potrącenie 17-latki przez tramwaj

 • Dodano: 2019-09-27 10:00

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj przy alei Wojciecha Korfantego.

Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do śmiertelnego potrącenia młodej kobiety przez tramwaj

Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj na oznakowanym przejściu dla pieszych przy alei Wojciecha Korfantego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tramwaj linii nr 13 śmiertelnie potrącił 17-letnią mieszkankę Katowic. Na miejsce została skierowana katowicka policja, która pod nadzorem prokuratora przeprowadziła czynności procesowe na miejscu zdarzenia.

Motorniczy został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Wełnowiec City

  Jest to przejście niebezpieczne to fakt,ale o wiele lepsze od tego które tam było kilka lat temu.Po zmianie przystanków,przebudowie,jest lepiej,kiedyś tramwaj wysadzał i zabierał pasażerów wprost z ulicy,gdzie wysiadający musieli mieć radar w głowie,bo samochody rozpędzone od strony Placu Alfreda nie zawsze zdążyły wyhamować przed przystankiem... Dziewczyna zginęła,straszna śmierć,może monitoring wyjaśni wszelkie spory i wątpliwości.Czasy smartfonów są tragiczne,nie twierdze że dziewczyna zginęła z powodu telefonu,ale wielu nie istnieje w realnym świecie zagłuszając zdrowy rozsądek przez słuchawki i ekran telefonu.Pieszy rozważnie,mobilny ostrożnie,każdy musi uważać na siebie i innych.

 • Ruda

  Myślę, że obie strony powinny zachować ostrożność - mieć trochę wyobraźni i przewidując- zachować ostrożność.Jestem i pieszym i kierowcą. pisanie sms i buszowanie w necie dotyczy nie tylko pieszych jak i kierowców.Wiele razy widzę kierowcę który jadąc "dziwnie" pisze smsy, lub przegląda internet. Niedawno zadziwiła mnie kobieta jadąca na rowerze i rozmawiająca przez telefon - ja bym nie potrafiła. Próbowałam kiedyś szybko odpisać na sms idąc na autobus i wylądowałam na słupie:( w samochodzie załatwiam przez telefon tylko naprawdę niezbędną sprawę i to krótko. Super, że inni mają taka podzielność uwagi - lepszą niż ja- jednak wykorzystywanie jej na drodze prowadzi do takich smutnych zdarzeń.kiedyś uczono dzieci, że przed wejściem na ulice trzeba się rozejrzeć- dziś mamy wolny kraj i mam wrażenie, że większość czuje sie z najwazniejsza:(czy pieszy myśli o tym, że jest np deszczowo i taki kierowaca nie wyhamuje? bo się nie da! a może mu się uda, ale temu następnemu juz nie.A kierowcom polecam filmiki na youtube - niesamowicie uswiadamiają i poszerzają wyobraźnię o sytucje które moga się zdarzyć na drodze

 • Andrzej

  Nie zgadzam się z komentarzem powyżej, słuchawki , smartfony i bezwględne egzekwowanie pierwszeństwa przez młodych ludzi, którzy wchodzą na przejście z przekonaniem o swoim prawie nie biorąc pod uwagę fizyki poruszających sie pojazdów, jest bardzo często przyczyną wypadków....i jeszcze potem wielkie pretensje.

 • Gość

  Bardzo niebezpieczne przejście wymagające natychmiastowej sygnalizacji świetlnej. Pędzące samochody niejednokrotnie wymijają na podwójnej ciągłej autobus zatrzymujący się na przystanku, tramwaj przejeżdżający przez przejście dla pieszych powinien zwolnić, a motorniczy zachować szczególną czujność. Nie piszcie proszę bzdur typu słuchawki w uszach, czy smartphone w ręce, bo w tym wypadku włodarze miasta powinni zadbać o bezpieczeństwo młodzieży uczącej się w szkole na przeciw.

 • weź gościu

  Jasne, a ten tramwaj zapierniczał 300 na godzinę...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również