Wiadomości z Katowic

Śmiertelny wypadek w Katowicach - 19-latka rozmawiała przez telefon i weszła na tory

  • Dodano: 2019-11-28 10:30

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Katowicach, gdzie na ul. 1 Maja tramwaj linii 20 potrącił 19-letnią obywatelkę Kazachstanu, która rozmawiając przez telefon weszła na torowisko. Pomimo akcji reanimacyjnej kobieta nie przeżyła.

Jak podają świadkowie tego zdarzenia, kobieta rozmawiając przez telefon miała spacerować wzdłuż torów. W pewnym momencie chciała przejść na drugą stronę i wpadła pod przejeżdżający tamtędy tramwaj. Kobieta przechodziła w niedozwolonym miejscu.

Na miejscu natychmiast pojawiło się pogotowie i policja. Akcja ratunkowa niestety zakończyła się niepowodzeniem - kobieta nie przeżyła zderzenia

W związku z wypadkiem ruch tramwajowy na tym odcinku został wstrzymany.

Smartfon i nieuwaga to częste przyczyny wypadków na torach

Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie. Coraz więcej wypadków spowodowanych jest brakiem elementarnej ostrożności u pieszych. Telefon czy smartfon odrywają uwagę od otoczenia i ograniczają instynkt samozachowawczy.

Co jakiś czas uruchamiane są kampanie społeczne zwracające uwagę na ten problem. Przykładem może być film przygotowany przez Tramwaje Warszawskie pod nazwą: Odłóż smartfon i żyj!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również