Wiadomości z Katowic

Katowice: Uwaga kierowcy! Utrudnienia na DK 86 - ul. Pszczyńska

  • Dodano: 2019-05-22 10:30

Od 24 maja na drodze krajowej 86 (ul. Pszczyńska) w Katowicach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu.

Prace drogowe na tym odcinku obejmą 2 etapy, a utrudnienia potrwają około 28 miesięcy

Apelujemy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie oraz polecenia osób kierujących ruchem.

Zgodnie z realizacją zadań dotyczących rozbudowy drogi krajowej nr 81 od węzła autostrady A4 z drogą krajową nr 86 do budowanego węzła z ul. Armii Krajowej, od 24 maja 2019 roku nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Pszczyńskiej w Katowicach (DK86).

ETAP I

W pierwszej kolejności, w dniu 24 maja br. w godzinach przedpołudniowych nastąpi zwężenie jezdni ul. Pszczyńskiej do jednego pasa ruchu (jezdnia wschodnia), na odcinku od węzła Murckowska do wiaduktu nad ul. Kolistą. Pozostała cześć organizacji ruchu zostanie wdrożona w nocy z 26/27 maja br. i skutkować będzie następującymi utrudnieniami:

  • - zawężeniem ul. Pszczyńskiej na w/w odcinku drogi do jednego pasa ruchu dla obu kierunków ruchu (ruch będzie odbywał się jezdnią wschodnią w układzie 1+1)

  • - zamknięciem łącznicy autostrady A4 (węzeł Murckowska) relacji Wrocław-Tychy i przekierowaniem tego ruchu objazdem na drogę ekspresową S1.

  • - zmianą pierwszeństwa przejazdu na ul. Gospodarczej.

Ponadto zakłada się także wprowadzenie podetapu prac, który skutkował będzie wydłużeniem zawężonego odcinka ul. Pszczyńskiej do skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu po okresie ok 3 miesięcy od rozpoczęcia etapu I.

Okres trwania etapu I– około 14 miesięcy.

ETAP II

Ten etap robót obejmujący przełożenie ruchu na nowo wybudowany odcinek drogi. Ruch będzie odbywał się w układzie 2+1, gdzie 2 pasy ruchu przeznaczone będą dla relacji Tychy-Katowice, a jeden dla relacji Katowice-Tychy oraz następi otwarcie łącznicy autostrady A4 (węzeł Murckowska) relacji Wrocław-Tychy.

Czas trwania prac w etapie II – około 14 miesięcy od ich rozpoczęcia.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również