Wiadomości z Katowic

Katowice: Wiosennie i radośnie na Jarmarku Wielkanocnym

  • Dodano: 2019-04-08 06:30, aktualizacja: 2019-04-08 06:49

Trwa tradycyjny Jarmark Wielkanocny w Katowicach. Na rynku można zaopatrzyć się w tradycyjne wędliny, sery i miody, kupić dekoracje świąteczne i koszyczki na święconkę. Dzieci znajdą dla siebie wiele atrakcji!

W pierwszy weekend trwającego od 3 do 19 kwietnia Jarmarku Wielkanocnego na katowickim rynku było kolorowo, wiosennie i naprawdę radośnie! Do centrum Katowic ściągnęli mieszkańcy ze wszystkich zakątków miasta.

Jarmark Wielkanocny Katowice: co kupić na Święta?

W tym roku na stoiskach znajdziemy wiele pięknych świątecznych dekoracji do domu i ogrodu, w tym m.in.: pisanki wykonywane różnymi technikami ludowymi (ażurowe, drewniane), koszyki wielkanocne na Święconkę, palmy wielkanocne, bazie, wianki, zające z siana, tradycyjne ręcznie pisane ikony, haftowane chusty, obrusy, ceramikę wielkanocną, ozdoby z filcu, zabawki z drewna, rzeźbione ozdoby z drewna, plecionki z czosnku, świece witrażowe czy biżuterię srebrna i pozłacaną.

Jarmark Wielkanocny nie może się obyć bez pachnących świętami przysmaków. Na katowickim rynku znajdziemy tradycyjne wędliny śląskie, sery górskie i holenderskie, sery ekologiczne, litewskie przysmaki i węgierskie salami, ekologiczne jajka, baby i mazurki, tradycyjne chleby na zakwasie, oleje tłoczone na zimno, likiery, nalewki i miody pitne, wina ekologiczne, domowe konfitury, kwas chlebowy, wyroby czekoladowe, lizaki, przyprawy, bakalie, herbaty i kawy prosto ze Sri Lanki, turecką baklava, grecką chałwę, ekologiczne miody z całej Polski i produkty pszczele.

Jarmark Wielkanocny w Katowicach: strefa gastronomiczna i atrakcje dla dzieci

W strefie gastronomicznej obok Jarmarku można spróbować potraw z grilla, tradycyjnego żurku śląskiego oraz słowackich wędzonych serów podawanych na ciepło. Do picia znajdzie się ekologiczna kawa i czekolada oraz irlandzkie piwo.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego świetnie bawią się najmłodsi, buszując wśród ustawionych na rynku ogromnych wielkanocnych pisanek i słomianych rzeźb kury i zajączków. W weekendy działa również Łączka zajączka, czyli kreatywna strefa zabaw plastycznych dla dzieci, a specjalne animacje przygotowują Wielkie Maskotki Świąteczne. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Waldek

    Pięknie wysoki poziom

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.