Wiadomości z Katowic

Katowice zapraszają na Giełdę Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości

  • Dodano: 2020-09-09 08:00, aktualizacja: 2021-03-22 09:19

Ślonsko Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości to największe wydarzenie kolekcjonerskie organizowane w samym centrum Śląska – katowickim Spodku.

Wielkie święto piękna

Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie szerszego grona odbiorców nie tylko piękną, naturalną biżuterią, kamieniami szlachetnymi ale również darami naszej planety – zapierającymi dech minerałami i skamieniałościami. Około 200 wystawców z całej Polski a także Niemiec, Czech, Węgier, Rumunii będzie prezentować między innymi minerały, kamienie szlachetne, bursztyny, kości dinozaurów i meteoryty na ponad 500 m2 powierzchni wystawienniczej.

Przez dwa dni będzie można zobaczyć geologiczne cuda w różnej formie

Giełda to także idealny moment na znalezienie wyjątkowego prezentu. Biżuteria jest prezentem, który wręczamy na wiele okazji, lecz tylko podczas giełdy, będzie szansa na zdobycie nietypowych ozdób, które sprawią, że prezent będzie wyjątkowy. Wystawcy zaprezentują nie tylko biżuterię, ale także skamieniałości, minerały, bursztyny, kości dinozaurów oraz kamienie szlachetne. To doskonała okazja, by zobaczyć wiele unikatowych dzieł – oryginalne wyroby oraz rękodzieło, którego nie spotkacie w żadnym innym miejscu.

Na zwiedzających czeka wiele atrakcji, między innymi bezpłatne warsztaty płukania złota, warsztaty rozpoznawania minerałów. Dodatkowo organizowany będzie konkurs dla zwiedzających w którym główną nagrodą będzie muzealny okaz.

Wydarzenie odbędzie się 19-20 września, w godzinach 10-18 w katowickim Spodku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.