Wiadomości z Katowic

Katowicka drogówka podsumowała świąteczne działania. To był bezpieczny weekend

  • Dodano: 2019-12-30 10:00

Policjanci z katowickiej drogówki podsumowali wyniki działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”.

Działania rozpoczęły się we wtorek 24 grudnia i trwały do niedzieli 29 grudnia

W tym czasie na katowickich drogach doszło do 98 kolizji, 2 wypadków drogowych, a policjanci zatrzymali 7 kierujących pod wpływem alkoholu.

Działania pod kryptonimem „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” były realizowane w dniach od 24 do 29 grudnia 2019 r. W tym czasie na katowickich drogach doszło do dwóch wypadków drogowych oraz 98 kolizji. Mundurowi zatrzymali również 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W wyniku podjętych kontroli drogowych policjanci ujawnili również 7 kierujących, którzy prowadzili samochody na „podwójnym gazie”. Aż 6 z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Natomiast kierująca, która prowadziła samochód po spożyciu alkoholu, odpowie za popełnione wykroczenie. A już jutro dzisiaj możemy spodziewać się wzmożonego ruchu ze względu na sylwestrowe wyjazdy. W tym czasie policjanci katowickiej drogówki będą strzec bezpieczeństwa na drogach naszego miasta. Pamiętajmy, że to od uczestników ruchu drogowego w głównej mierze zależy ich bezpieczeństwo. Policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, dostosowaniu prędkość do panujący warunków na drodze. Wszystkim podróżującym życzymy szerokiej drogi.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mikro

    ciekawe ilu z yanosikiem po prostu nie zostało dlatego zatrzymanych ..

  • kirri

    kierowcy sie nauczyli z Yanosika korzystać ;p

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.