Wiadomości z Katowic

Katowicka grupa SPEED zatrzymała kierowcę ferrari, który pędził z prędkością 177 km/h!

  • Dodano: 2019-09-13 10:00

W naszym mieście, podobnie jak w innych w całym kraju, działają specjalne grupy "SPEED", zwalczające niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym.

Poza mundurowymi z drogówki, w ich skład wchodzą również policjanci z pionów kryminalnych, prewencji i zwalczających cyberprzestępczość.

Zatrzymali ferrari, które "pędziło" z prędkością 177 km/h

Podczas jednej z ostatnich służb, policjanci katowickiej drogówki zatrzymali ferrari, które "pędziło" z prędkością 177 km/h.

Prawie od dwóch miesięcy na terenie Śląska działa specjalna grupa „SPEED”, mająca na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W grupie tej służbę pełnią policjanci drogówki, stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach. W jej skład wchodzą również policjanci katowickiej drogówki, którzy mają specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości.

Podczas jednej z ostatnich służb policjanci katowickiej drogówki, patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 86 zauważyli, jak lewym pasem z nadmierną prędkością poruszało się czerwone ferrari. Natychmiast podjęli działania w celu skontrolowania prędkości i zatrzymania „pirata drogowego”. Pomiar prędkości wskazał, że na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h, kierujący jechał 177 km/h. Siedzący za kierownicą 49-letni mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że katowiccy policjanci z grupy „SPEED” wyjeżdżają codziennie do działań najnowszymi nieoznakowanymi radiowozami, takimi jak BMW GT Serii 3 i Kia Stinger. Pojazdy z silnikami o mocy przekraczającej 200 KM wyposażone są w wideorejestratory

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ja

    Nie uciekał tylko jechał:) Gdyby uciekał to chłopczyki kark by sobie skręcili:) Duży mandat? Chyba dla pracownika fabryki:) Stinger 200 KM? 20 letnie bmw ma 250:) Chłopcy mają szczęście że na drzewie nie wylądowali;)

  • boy

    człowieku, gdzie Yanosika zostawiłeś?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również