Wiadomości z Katowic

Katowicka Policja i inspektorzy WITD dla ochrony środowiska

  • Dodano: 2023-02-23 07:00, aktualizacja: 2023-02-23 07:08

Katowiccy policjanci wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach prowadzili kontrole stanu technicznego pojazdów. Za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności.

W trakcie akcji zwracano uwagę również na zachowanie niezgodne z prawem

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach sprawdzali czy samochody poruszające się po drogach Katowic nie zanieczyszczają nadmiernie naszego środowiska. Funkcjonariusze podczas działań na ul. Bagiennej, za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Akcja miała również na celu informowanie kierujących, jaki wpływ ma niewłaściwy stan techniczny pojazdów na nasze środowisko, a tym samym na nas. Dzięki podobnym działaniom eliminuje się z ruchu pojazdy, które swym stanem technicznym zagrażają środowisku. Działania mają przede wszystkim charakter edukacyjno-informacyjny. Pamiętajmy, że transport, zwłaszcza na obszarze dużych miast i metropolii przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Funkcjonariusze oraz inspektorzy przypomnieli uczestnikom ruchu, że jedną z przyczyn występowania smogu są niesprawne technicznie pojazdy, które emitują spaliny o nadmiernym zadymieniu.

Katowicka Policja przypomina kierującym, że policjant jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant, zgodnie z art. 132 ust.1 pkt lit. c ustawy prawo o ruchu drogowym, ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Jak zapowiadają mundurowi tego typu akcje będą prowadzone systematycznie na terenie Katowic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również