Wiadomości z Katowic

Katowicki projekt wygrał w akcji "Sąsiedzka Moc". Rodzinny bieg z dużym dofinansowaniem

  • Dodano: 2023-02-23 12:15

Stowarzyszenie „Zielone Załęże” otrzyma 10 tysięcy złotych wsparcia finansowego w ramach akcji "Sąsiedzka Moc". Środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie rodzinnego biegu ulicznego. 

Akcja "Sąsiedzka Moc"

Rozstrzygnięto akcję „Sąsiedzka Moc” organizowaną przez sieć sklepów Netto. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem od samego początku. Najpierw poprzez internetowy formularz należało zgłosić swoją inicjatywę, a następnie w dniach od 28 listopada do 31 grudnia 2022 roku w sklepach Netto odbyło się głosowanie na wybrane przez komisję projekty. W głosowaniu wybrano łącznie 50 projektów, w tym 45, które uzyskały dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł oraz 5 ze zwiększonym dofinansowaniem 30 tys. zł.

Jednym z 50 wygranych projektów z całej Polski, była inicjatywa Stowarzyszenia ”Zielone Załęże”. 10 tys. złotych wsparcia otrzymał projekt zakładający organizację rodzinnego biegu dla lokalnej społeczności. Zorganizowane zostaną bieg uliczny na 5 km, marsz Nordic Walking na tym samym dystansie oraz krótsze biegi dla dzieci. Udział w wydarzeniu będzie dla wszystkich uczestników bezpłatny, a dla każdego zostanie zagwarantowany pakiet startowy, poczęstunek oraz nagrody i pamiątkowy medal. 

– Dziękujemy za każdy głos oddany na naszą inicjatywę w ramach akcji Sąsiedzka Moc, organizowanej przez Netto Polska i już dziś zapraszamy was na wielkie rodzinne wydarzenie biegowe w naszej dzielnicy, które odbędzie się 20 maja.  Dzięki wsparciu sieci Netto tuż obok biegu Zielonego Załęża zorganizujemy również imprezę skierowaną do najmłodszych – przekazało Stowarzyszenie Zielone Załęże.

Wypłata środków finansowych ma nastąpić jeszcze w lutym, dzięki czemu inicjatorzy wygranych projektów będą mogli wdrożyć je w życie już wiosną i latem. W ramach akcji wybrano również inne projekty z naszego województwa, a m.in. inicjatywy z Żor, Chorzowa, Gliwic i Mysłowic, które dostaną po 10 tys. zł dofinansowania oraz projekt z Rudy Śląskiej ze zwiększonym wsparciem w kwocie 30 tys. zł. Łącznie do społeczności lokalnych w całej Polsce trafi 600 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również