Wiadomości z Katowic

Katowicki Spodek solidaryzuje się z Ukrainą. W południe usłyszymy ukraiński hymn

  • Dodano: 2022-03-10 14:45, aktualizacja: 2022-03-23 10:55

Dziś po raz pierwszy, ale nie ostatni, w Katowicach rozbrzmiał hymn Ukrainy. Katowicki Spodek okazuje w ten sposób wsparcie i solidarność z Ukrainą i jej obywatelami.

Spodek dołączył do akcji #dlaNASZEJwolności

W czwartek 10 marca o godzinie 12:00 z głośników katowickiej hali widowiskowo-sportowej Spodek rozbrzmiał hymn Ukrainy. Od teraz mieszkańcy Katowic będą go słyszeć codziennie, równo w południe. W ten sposób Spodek okazuje wsparcie i solidarność z Ukrainą oraz narodem ukraińskim w ramach akcji #dlaNASZEJwolności.

– Coraz więcej miast włącza się w symboliczną akcję wsparcia dla Ukrainy. Również Ukraińcy w aglomeracji Śląskiej mogą liczyć na nasze działania i wspólną pomoc – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i Spodka. – Wierzymy, że ten symboliczny gest jest równie ważny, jak materialne wsparcie, w które wszyscy się angażujemy, a wybrzmiewające codziennie słowa i melodia, będą dodatkowym wsparciem w tym trudnym czasie i dodadzą nam wszystkim otuchy – dodaje.

Spodek solidarny z Ukrainą

Utwór „Szcze ne wmerła Ukrajiny ni sława, ni wola” stał się hymnem państwowym Ukrainy po odzyskaniu przez nią niepodległości w 1992 roku. W roku 1863 został skomponowany przez księdza Mychajło Werbyckiego, a słowa do niego napisał etnograf i poeta Pawło Czubynski. 

Spodek solidaryzuje się z obywatelami Ukrainy również w inny sposób. Po wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą elewacja Spodka została podświetlona w kolorach flagi ukraińskiej - niebieskim i żółtym.

Obie akcje będą kontynuowane do odwołania.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.