Wiadomości z Katowic

Katowizje 2021 – najlepsze projekty CSR nagrodzone!

  • Dodano: 2021-12-29 07:00, aktualizacja: 2021-12-29 07:16

​Konkurs został przeprowadzony przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink, reprezentujący Miasto Katowice.

Konkurs Katowizje miał na celu wyłonić liderów CSR wśród lokalnych mikro, małych i średnich firm, które inwestują, kreują i wdrażają innowacyjne narzędzia i rozwiązania, mające służyć lokalnym społecznościom i środowisku naturalnemu. Spośród zgłoszonych projektów wyłoniono najlepsze, zdaniem Jury, inicjatywy, które tworzą przestrzeń i warunki dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego, pomimo aktualnej, globalnej sytuacji i wyzwań biznesowych z nią związanych. Konkurs został zorganizowany już po raz drugi, w kolejną rocznicę otwarcia Rawa.Ink

Wyróżnione projekty wybrało jury w składzie:

  • Agnieszka Lis – Pełnomocnik Prezydenta Katowic ds. Organizacji Pozarządowych,
  • Wioletta Niziołek – Żądło – Pełnomocnik Prezydenta Katowic ds. Projektów Społecznych,
  • Agnieszka Budzyńska – Śląska Sieć 3 Sektora,
  • Krzysztof Hołyński – Stowarzyszenie „MOST" – koordynator Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach.

 Cieszę się, że ta inicjatywa jest kontynuowana. To kolejne narzędzie promujące społeczną odpowiedzialność biznesu i pozwalające na budowanie nici współpracy pomiędzy biznesem i organizacjami społecznymi. Konkurs jest też przyczynkiem do stworzenia banku dobrych pomysłów i praktyk oraz konkurs pokazuje, że w fantastyczny sposób, również w sektorze MŚP, można wykorzystać swoje umiejętności i kompetencje w działaniach na rzecz lokalnych społeczności – podkreśla Agnieszka Budzyńska.

Jury zdecydowało o wyróżnieniu dwóch projektów, które otrzymają Nagrodę Prezydenta Miasta, tytuł firmy społecznie odpowiedzialnej i nagrodę finansową:

  • I nagrodę w wysokości 3 000 zł brutto otrzymała firma Little Bit Academy za projekt „C0DE.DES1GN.GAME" – jest to działanie pozwalające dzieciom nabywać kompetencje z zakresu IT i projektowania gier. Dodatkowo gry, które powstają poruszają tematy takie jak tolerancja, ekologia czy zmiany klimatyczne. Dzięki projektowi, który jest działaniem długofalowym jeden z uczestników poprzednich edycji rozpoczął studia informatyczne.
  • II nagrodę w wysokości 2 000 zł brutto firma Planeta Jublema Sp. z o.o. za projekt „Godzina dla Ziemi z Bajką Pana Kleksa" – było to otwarte wydarzenie on-line skierowane dla rodzin z okazji Światowego Dnia Ziemi. 1,5 tysiąca uczestników wzięło udział w interaktywnym doświadczeniu edukacyjnym, podczas którego postaci z bajek przekazywały wiedzę z zakresu ekologii i troski o klimat.

Gratuluję wszystkim zwycięzcom. Po raz kolejny katowiccy przedsiębiorcy pokazali, że potrafią odpowiadać na problemy lokalnej społeczności i wspólnie z mieszkańcami tworzyć ciekawe projekty. Katowizje to marka, która ma pokazać, że wcale nie potrzeba dużych budżetów, aby realizować społecznie odpowiedzialne działania. Wierzę, że miasto może być aktywny partnerem, który animuje relacje NGO – Biznes. Już teraz zapraszam na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku – zachęca Prezydent Katowic Marcin Krupa.

W tej edycji konkursu brały udział projekty zrealizowane w 2021 roku. W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja „Katowizji".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.