Wiadomości z Katowic

Kierowcy w Katowicach ponad 300 razy przekroczyli prędkość

  • Dodano: 2019-09-12 09:15

Katowiccy policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach, po raz kolejny przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Działania te powtarzane są cyklicznie i ukierunkowane na ujawnianie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Tym razem katowicka drogówka ujawniła ponad 300 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach jest lekceważenie przepisów ruchu drogowego. W szczególności dotyczy to niedostosowania dozwolonych prędkości jazdy zarówno do ograniczeń jak i istniejących w danej chwili warunków jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią także pasażerowie oraz inni użytkownicy dróg. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też na terenie całego kraju policjanci drogówki prowadzili dziania pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem zarówno ręcznych mierników prędkości jak i wideorejestratorów.

Zdjęcie kolorowe: dwuosobowy patrol katowickiej drogówki podczas kontroli prędkości pojazdów i rozmowy z kierowcą

Katowiccy mundurowi, którzy w szczególności dbają o bezpieczeństwem na drogach, wzięli udział w ogólnopolskich działaniach. Od godziny 6.00 we wtorek aż do 22.00 w różnych rejonach Katowic kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierujący. Po raz kolejny okazało się, że na katowickich drogach nie brakuje osób, które niestety lekceważąc ograniczenia prędkości, umyślnie łamiąc przepisy, narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci skontrolowali 325 pojazdów i ujawnili aż 303 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Kierujący lekceważący przepisy ukarani zostali mandatami.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych zdarzeń, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynić się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

zdjęcie kolorowe: grafika przedstawiająca zależność pomiędzy prędkością z jaka porusza się samochód a drogą hamowania

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • do serca

    Jazda z prędkością 60 km/h wydaje się być najbardziej optymalna na miasto. Wezmę sobie do serca tę grafikę.

  • Wac

    Jedyne co Policja potrafi zweryfikowac to predkosc, wiec wszystkiemu jest ona winna. Co piaty kierowca w Pl praktycznie w ogole nie uzywa kierunkowskazow. Wiekszosc porusza sie po drogach dwupasmowych tak jakbysmy mieli ruch lewostronny. Ale oczywiscie wszystko co robi Policja to badanie predkosci. Ech, ciezko sie tu zyje.

  • Korba

    a reszta miała yanosika

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.