Wiadomości z Katowic

KISMiA w walce z koronawirusem

  • Dodano: 2020-03-25 08:45, aktualizacja: 2020-03-25 08:55

W związku z wprowadzonym stanem epidemii katowiccy strażnicy miejscy prowadzą już kontrolę kilkudziesięciu miejsc rekreacji, w tym m.in. parków, placów zabaw i siłowni plenerowych.

Podczas kontroli funkcjonariusze będą ostrzegać o ryzyku spotkań w grupach, będą również informowali mieszkańców  do stosowania się do zaleceń służb sanitarnych, dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, a w szczególności do pozostania w domu.

Do działań informacyjnych strażnicy będą wykorzystywać KATOWICKI SYSTEM INTELIGENTNEGO MONITORINGU i ANALIZY oraz współpracujące z systemem zestawy głośnikowe

W Katowicach system monitoringu nadzoruje 27 miejskich placów zabaw

W przypadku zarejestrowania kamery grupujących się osób, funkcjonariusze przy wykorzystaniu sytemu głośników będą informowali  o ryzyku jakie podjęli, w przypadku gdy obiekt nie jest wyposażony w zestaw głośników lub nie będzie żadnej reakcji ze strony osób korzystających np. z urządzeń na placu zabaw będą w te miejsca kierowane patrole.

Przypominamy, że parkingi w Dolinie Trzech Stawów i Parku Kościuszki zostały zamknięte w ubiegłym tygodniu. 

Apelujemy do mieszkańców Katowic o rozsądek – zostańcie w domach

Zagrożenie epidemiczne jest bardzo duże i realne. Nie możemy dopuścić do tego, by parki, skwery czy place zabaw stały się nowymi ogniskami zarażeń. Każde gromadzenie się w miejscach publicznych niesie w tej chwili poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Straż Miejska będzie systematycznie kontrolować te miejsca i interweniować jeśli będą się w nich gromadzili ludzie.

Archiwum

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również