Wiadomości z Katowic

"Kochaj - zapinaj (w) pasy"

  • Dodano: 2018-07-18 08:45, aktualizacja: 2018-07-18 08:44

To akcja promocyjna śląskiej drogówki, w przygotowaniu której udział wzięły przedszkolaki oraz aktor Andrzej Grabowski.

Premierowa emisja filmu odbyła się wczoraj w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Uczestniczyli w niej mali aktorzy oraz wychowawcy z katowickiego przedszkola. Na miejscu nie zabrakło także Sznupka, czyli maskotki śląskiej policji.

Głównym założeniem spotu jest propagowanie jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach do tego przeznaczonych. Jak pokazują dane statystyczne, w latach 2015-2017 na śląskich drogach bez pasów podróżowało ponad 135 tys. kierowców. Spośród grona, które zlekceważyło obowiązek jazdy w pasach, tylko w naszym województwie zginęło 21 osób, a 33 zostały ranne.

Ten krótki film to nie tylko apel, by opiekunowie dbali o bezpieczeństwo swoich dzieci w samochodach, ale i pamiętali o sobie, zapinając pasy. Spot nie powstałby, gdyby nie pomoc małych aktorów, którymi były dzieci z Przedszkola nr 87 w Katowicach. W filmie wystąpił także aktor - Andrzej Grabowski, który pochwala akcję i również zachęca do podróżowania w pasach.

Po emisji filmu, mali aktorzy zostali nagrodzeni przez kierownictwo Wydziału Ruchu Drogowego oraz Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach drobnymi upominkami. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była obecność Sznupka. Na zakończenie dzieci miały okazję obejrzeć z bliska policyjny radiowóz i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/35/35-477578.mp4

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również