Wiadomości z Katowic

Komenda Miejska Policji będzie miała nową siedzibę!

  • Dodano: 2020-10-15 17:00

Po czterech latach starań o pozyskanie działki pod nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Katowicach podpisano akt notarialny. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński i Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa w obecności notariusza złożyli podpisy pod dokumentem o przekazaniu działki pod budowę nowej komendy przy ul. Kolońskiej.

Na tę chwilę od dawna czekali katowiccy policjanci

Po wieloletnich staraniach kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, przy ogromnym wsparciu władz Miasta Katowice, policjanci największej jednostki śląskiego garnizonu otrzymali działkę pod nową siedzibę. Władze Miasta Katowice zdecydowały o nieodpłatnym przekazaniu terenu położonego w Katowicach przy ul. Kolońskiej. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński i Prezydenta Miasta Katowice Marcin Krupa w obecności notariusza złożyli podpisy o przekazaniu działki o powierzchni ponad 37 tysięcy metrów kwadratowych pod budowę nowej komendy. Nieodpłatne pozyskanie nieruchomości pozwoli na opracowanie programu inwestycyjnego, który wymaga już tylko zatwierdzenia przez Komendę Główną Policji. Zgodnie z założeniami aktu notarialnego, nowa komenda musi powstać w ciągu 6 lat. W obecnej siedzibie przy ul. Lompy służbę pełni prawie 500 policjantów, warunki są trudne zarówno dla pracowników, jak i dla petentów. Nowy budynek spełnia wszystkie kryteria nowoczesnego urzędu, dzięki czemu z pewnością zapewni lepszą obsługę mieszkańców Katowic.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Bb

    A kto zostanie na ul. Lompy?

  • Jaroslaw Wroblewski

    Skandal!!! Dlaczego kosztem okolicznych mieszkańców? Dlaczego likwiduje się piękny zielony teren? Dlaczego nie teren na dawnej hałdzie koło Makro?!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.