Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci zabezpieczali aż 6 zgromadzeń

  • Dodano: 2020-10-15 14:00

Katowiccy policjanci w sobotnie popołudnie zabezpieczali aż 6 zgromadzeń, które przeszły ulicami stolicy Śląska. Niestety, wielu uczestników zgromadzeń zlekceważyło obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Pomimo wielokrotnych komunikatów ze strony Policji przypominających o tym obowiązku, wielu uczestników nie stosowało środków ochrony osobistej.

Wobec tych osób zostały skierowane wnioski do sądu o ukaranie

W sobotnie popołudnie kilkuset policjantów zabezpieczało aż 6 zgromadzeń, które rozpoczęły się o godzinie 14.00 na katowickim rynku. Uczestnicy przeszli ulicami Katowic pod Urząd Miasta. Na czas przemarszu niektóre ulice zostały zamknięte, a ruchem kierowali policjanci katowickiej drogówki. Aby zadbać o bezpieczeństwo osób przybyłych na marsze, do służby zostały skierowane liczne siły Policji. O bezpieczeństwo dbali mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z policjantami katowickiego oddziału prewencji. Niestety, wielu uczestników zgromadzeń, które odbyły się w sobotnie popołudnie, zlekceważyło obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Pomimo wielokrotnych komunikatów ze strony Policji przypominających o tym obowiązku, wielu uczestników nie stosowało obowiązkowych środków ochrony osobistej. W związku z tym policjanci wylegitymowali 118 osób, 47 z nich zostało pouczonych za popełnione wykroczenie (osoby te, po interwencji policjantów, zasłoniły usta i nos), a wobec 71 zostały skierowane wnioski do sądu o ukaranie.

Zakrywaj nos i usta!

Katowiccy policjanci przypominają, że w związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają, jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców. Od soboty 10 października 2020 roku mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.