Wiadomości z Katowic

Komunikat. Wyłączenie z ruchu części ul. Tylnej Mariackiej

  • Dodano: 2022-12-15 06:15, aktualizacja: 2022-12-15 06:20

Drodzy Kierowcy oraz Piesi, w związku z kolejnym etapem montażu automatycznego parkingu wielopoziomowego na ulicy Tylnej Mariackiej, od 15 do 31 grudnia (w godzinach 7.00 – 19.00) wyłączona z ruchu będzie jezdnia oraz część chodnika (w obrębie obu zespołów maszyn).

Jest to konieczne ze względu na zasięg stref niebezpiecznych pracy żurawi

Realizowana inwestycja będzie pierwszym publicznym parkingiem automatycznym w Polsce. Składają się na niego dwa zespoły – większy z 12 maszynami oraz mniejszy, zbudowany z 8 maszyn. W obu zespołach zmieści się łącznie 240 pojazdów. Ich działanie polega na wykorzystywaniu systemu rotacyjnych dźwigów i przechowywania pojazdów na przeznaczonych do tego platformach. Są one umieszczone jedna nad drugą, a w zestawie o wysokości 17 metrów mieści się aż 6 poziomów, na których mogą być ustawione pojazdy.

Wraz z końcem listopada nastąpił montaż ostatniej z 20 konstrukcji. Ich wygląd ulegnie jednak jeszcze zmianie. Zestawy muszą zostać wyposażone w pozostałe elementy, jak platformy czy specjalny osprzęt, umożliwiający bezpiecznie i wygodne korzystanie z urządzenia. To m.in. światła ostrzegawcze i czujniki bezpieczeństwa, które – w podobny sposób, jak w przypadku myjni automatycznej – pomogą kierowcy w prawidłowy sposób ustawić pojazd na platformie czy też ją opuścić. Dodatkowo maszyny zostaną okryte siatką cięto-ciągnioną. Co ciekawe, dzięki swoim wymiarom zespoły maszyn mogą działać jak ekrany akustyczne, ograniczające przedostawanie się dźwięków pociągów do tej części śródmieścia.

Wartość tej inwestycji to niemal 23 mln zł. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również