Wiadomości z Katowic

Koncert kolęd "Stwórz Boże Betlejem we mnie..."

  • Dodano: 2020-01-03 14:30

Młodzieżowa Orkiestra Crushed Sounds BigBand już 4 stycznia 2020 r. zaprezentuje się w świątecznym repertuarze w Bazylice Katedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowie. Koncert kolęd „Stwórz Boże Betlejem we mnie...” rozpocznie się o godz. 19.00. Wykonane zostaną tradycyjne kolędy w aranżacjach dyrygenta Pana Dariusza Swoszowskiego m.in. „Cicha noc”, „Gdy śliczna Panna”,  „Gloria in Excelsis Deo”, „Triumfy Króla Niebieskiego”.

Koncert zostanie powtórzony 5 stycznia o godz. 17.00 w parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Katowicach

Orkiestra powstała w 2015 r. w Porąbce Uszewskiej, a zadebiutowała oficjalnie pod nazwą Crushed Sounds BigBand w 2016 r. wykonując 1. Koncert Muzyki Filmowej. Składa się z 40 osób (11-24 lat) uczniów i absolwentów szkół muzycznych pasjonatów muzyki filmowej i rozrywkowej. Od 2017 r. działa w ramach Stowarzyszenia Muzykalni. Jej założycielem, kompozytorem i dyrygentem jest Dariusz Swoszowski.

Big Band prezentuje swoje umiejętności poprzez różne inicjatywy artystyczne: 

  • Koncerty muzyki filmowej (Disneyland w Paryżu, Centrum Sztuki Mościce, Porąbka Uszewska, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Zamek w Dębnie);
  • Koncerty kolęd i Koncerty pieśni patriotycznych (Brzesko, Tarnów, Dębno, Porąbka Uszewska, Borzęcin,  Aulnay sous Bois - Francja),
  • Występy gościnne (m.in. w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach) 
  • występy charytatywne.

Repertuar orkiestry jest bardzo szeroki, począwszy od muzyki filmowej poprzez utwory muzyki klasycznej po sakralną. W ramach CSBB artyści doskonalą swój warsztat gry na instrumentach. Jest to jedna z niewielu inicjatyw w regionie, która pozwala młodym muzykom rozwijać swoje pasje. Ich fascynacja muzyką i emocjonalne zaangażowanie wywołuje u słuchaczy wzruszenie i podziw. Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojeKatowice.pl.
Patronat portalu mojeKatowice.pl

Koncert kolęd "Stwórz Boże Betlejem we mnie..."

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.