Wiadomości z Katowic

Lodowisko na Rynku w Katowicach już czynne! 

  • Dodano: 2021-02-17 13:45, aktualizacja: 2021-02-17 14:49

Z powodu pandemii koronawirusa działalność lodowiska sezonowego musiała zostać ograniczona. Od 12 lutego obostrzenia zostały złagodzone i lodowisko może wznowić swoją działalność. Jak funkcjonuje obiekt w czasach koronawirusa?

Już otwarte!

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od 12 lutego obostrzenia zostały poluzowane i na katowickim rynku znów działa lodowisko sezonowe. Na tafli o wymiarach 20 na 20 m, ze względów bezpieczeństwa, może przebywać jednocześnie 40 osób. Operator lodowiska, MOSiR Katowice,  zaleca również zasłanianie ust i nosa, aby ograniczyć możliwość zarażenia się koronawirusem.

Lodowisko jest czynne codziennie od 9:00 do 22:00. Działalność lodowiska zostanie utrzymana do 28 lutego, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą. Wieczorem lodowisko oświetlają lampki, a tuż obok tafli znajduje się karuzela dla najmłodszych. 

Cennik

Jak co roku, korzystanie z katowickiego lodowiska jest darmowe. W przypadku chęci wypożyczenia łyżew funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, w której za parę łyżew zapłacimy 5 złotych. Wypożyczalnia czynna jest od 10:00 do 20:00.

Podobnie jak w latach poprzednich będziemy lodowisko udostępniać bezpłatnie dla wszystkich posiadających swoje łyżwy. Dla osób bez własnego sprzętu będzie działała wypożyczalnia, w której za 5 zł będzie można je wypożyczyć. Lodowisko planujemy utrzymać do końca lutego, chyba, ze warunki atmosferyczne pozwolą dłużej – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice.

Darmowe lodowisko to gratka dla fanów zimowej zabawy. MOSiR Katowice serdecznie zaprasza do użytkowania, jednak przypomina o zasadach bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również