Wiadomości z Katowic

Marcin Krupa spotkał się z nowym Konsulem Generalnym Francji

  • Dodano: 2023-12-12 09:45

W duchu długotrwałej przyjaźni i współpracy między Katowicami a Francją, prezydent Katowic spotkał się z Konsulem Generalnym Francji w Krakowie, panem Cedriciem Peltierem. Spotkanie to odbyło się w obecności pani Anny Krasuska-Terrillon, Konsula Honorowego Francji w Katowicach, dodając jeszcze większej wagi rozmowom na temat przyszłej współpracy.

Spotkanie z Nowym Konsulem Generalnym Francji

Podczas spotkania omówione zostały różne aspekty współpracy między Katowicami a Francją. Konsul Peltier docenił dynamiczny rozwój Katowic oraz wysoką jakość instytucji kultury w mieście. Rozmawiano również o kształceniu kadr, przyciąganiu inwestorów oraz o roli hubu gamingowo-technologicznego w regionie. Ważnym tematem była także pomoc udzielana przez Katowice uchodźcom z Ukrainy.

Na zakończenie spotkania, Konsul Generalny Francji w Krakowie wpisał się do pamiątkowej księgi, wyrażając wdzięczność za ciepłe przyjęcie w Katowicach i podkreślając satysfakcję z trwającej współpracy. To wydarzenie jest kontynuacją owocnej współpracy między Katowicami a Francją, której korzenie sięgają wielu lat.

Miasto Katowice jest dumnym partnerem miasta Saint-Etienne we Francji, co podkreśla silne więzi między oboma krajami. Spotkanie z Konsulem Peltierem stanowiło kolejny krok w budowaniu tych relacji i rozwijaniu współpracy na wielu płaszczyznach.

Korzystając z okazji życzę Panu Konsulowi satysfakcji oraz samych sukcesów w pracy w Polsce - napisał na swoim FB Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również