Wiadomości z Katowic

Medale dla najsilniejszych katowickich policjantów

• Dodano: 2018-04-11 09:30

W katowickim oddziale prewencji policji odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Sportach Siłowych.

W tegorocznych zawodach startowało ponad 30 policjantów. W zawodach wzięło udział aż pięciu katowickich policjantów. Dzielnicowy Adam Wszelaki zajął trzecie miejsce wyciskając ciężar 182,5 kg, a czwarte miejsce wywiadowca z Katowic Łukasz Bargiela, który podniósł 190 kg. W konkurencji polegającej na wielokrotnym wyciskanie sztangi, dzielnicowy Adam Rogala wycisnął sztangę 157 razy zajmując tym samym pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy!

W sali do ćwiczeń siłowych Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17 odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Sportach Siłowych. Zawody te zostały przeprowadzone w ramach „XVII Ślaskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej 2018”, której organizatorem jest Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Aż 3 katowickich policjantów stanęło na podium. W pierwszej konkurencji polegającej na wyciskanie sztangi leżąc (wg formuły Wilksa)  - asp. Adam WSZELAKI - dzielnicowy z Komisariatu VII Policji w Katowicach wycisnął ciężar 182,5 kg i tym samym zajął III miejsce.  Tuż za nim uplasował się st.sierż. Łukasz BARGIELA z Referatu Wywiadowczo - Interwencyjnego Sztabu Policji, który wycisnął 190 kg. Miejsce szóste zajął st.sierż. Daniel KUZAJ - policjant z zespołu wykroczeń z katowickiej "siódemki", który wycisnął 165 kg, natomiast  st.sierż. Józef Banak Ogniwo Patrolowo Interwencyjne KP VII K-ce uplasował się na miejscu ósmym w tej konkurencji osiągając wynik 162,5 kg.

W konkurencji polegającej na  wielokrotnym wyciskanie sztangi (½ masy ciała w max. 5 minutach) dzielnicowy z Komisariatu Policji V w Katowicach st.asp. Adam ROGALA, zdobył złoty medal wyciskając ciężar 157razy.

Zamknięcia zawodów w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach dokonał Z-ca Naczelnika Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadkom. Paweł Komenda, który wręczył zwycięzcom dyplomy i medale oraz pogratulował sportowych sukcesów i walki fair play.