Wiadomości z Katowic

Metropolitarne Dni Energii już 24-25 września w Katowicach!

  • Dodano: 2021-09-20 14:00

Już w piątek 24 września rozpoczną się Metropolitarne Dni Energii. Wydarzenie będzie odbywać się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz na placu Sławika i Antalla przed katowickim Spodkiem. W pierwszy dzień Metropolitarnych Dni Energii  przygotowane będą warsztaty i konferencję dla szkół, natomiast w drugi dzień tzn. 25 września będą odbywać się atrakcje i wydarzenia otwarte dla wszystkich.

 Dni Energii w Katowicach

Dni Energii Miasta Katowice to cykl imprez poświęconych tematyce ochrony powietrza i poprawie efektywności energetycznej. Konieczność organizacji Metropolitarnych Dni Energii została zawarta w "Planie gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice" zaktualizowanym w styczniu 2018 roku. Organizacja takiej imprezy wpisuje się w kształtowanie wizerunku Miasta Katowice jako nowoczesnego, przyjaznego mieszkańcom i stanowiącego wzór dla otaczających je ośrodków miejskich.

–  Dni Energii to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń proekologicznych w Katowicach. Z jednej strony to okazja do rodzinnego i aktywnego spędzenia czasu w plenerze, a z drugiej możliwość uzyskania informacji chociażby o miejskich programach dopłat do wymiany źródeł ciepła. Walka o czyste powietrze to jedno z największych wyzwań dla wielu miast województwa śląskiego. W Katowicach od dłuższego czasu podejmujemy złożone, warte dziesiątki milionów złotych działania na walkę ze smogiem, a nasze miasto jest liderem w województwie śląskim w tym zakresie. Tylko w ubiegłym roku w Katowicach dofinansowano ze środków miasta wymianę 1120 „kopciuchów”, a dodatkowo 134 z programu „Czyste powietrze” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Program wydarzenia:

24 września/ piątek w Międzynarodowym Centrum Kongresowym:

  • Efektywność energetyczna- wyzwania a możliwości / konferencja
  • Efektywność energetyczna w szkole i w domu / kongres

25 września/ sobota na placu Stawika i Antalla oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym:

  • Atrakcje dla wszystkich w godzinach 11:00-17:00 /zabawy, konkursy, koncerty, warsztaty i wykłady

Wstęp jest bezpłatny.


Źródło: Zofia Nowak

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również