Wiadomości z Katowic

"Miasto inteligentne w praktyce. Co znaczy być smart"

  • Dodano: 2021-10-05 06:30, aktualizacja: 2021-10-05 06:47

4 października w Willi Goldsteinów odbyła się konferencja „Miasto inteligentne w praktyce. Co znaczy być smart?". To jedno z wydarzeń w ramach obchodów dwudziestopięciolecia Śląskiej Loży Business Center Club. Prezentacje i networking poprzedziła konferencja prasowa z udziałem prezydenta Katowic Marcina Krupy oraz Kanclerza Loży BCC Eugeniusza Budnioka.

Konferencja na temat inteligentnych miast przygotowana przez miasto Katowice i Śląską Lożę BCC

Cyfryzacja, cyberbezpieczeństwo, inteligentne technologie czy zagadnienia z zakresu smart city to ważne tematy w rozmowie o rozwoju miast. Kolejną okazją do podjęcia takiej dyskusji była konferencja  na temat inteligentnych miast przygotowana przez miasto Katowice i Śląską Lożę BCC.

Katowice aspirują do bycia liderem wśród inteligentnych miast. Chwalimy się już zrealizowanymi wdrożeniami, jak Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy czy kompleksowy system badania jakości powietrza AWAIR. Dzisiejsza konferencja to kolejna przestrzeń dialogu o technologiach smart. Z perspektywy samorządu to ważne, aby poznać perspektywę biznesu i przetworzyć ją w odpowiedni sposób na korzyści dla mieszkańców – podkreśla prezydent Katowic Marcin Krupa.

W czasie odbywającego się dziś spotkania w Willi Goldsteinów można było poznać optykę na smart city z perspektywy samorządu, metropolii oraz biznesu.

Katowice to centrum największego w Polsce ponad 2 milionowego skupiska ludności. Stolica Górnego Śląska stawia na rozwiązania SMART i dzięki temu jest doceniana nie tylko na gruncie ogólnopolskim, ale także w świecie. 25. Jubileuszowa Śląska Gala Business Centre Club Katowice jest pewnego rodzaju podziękowaniem dla przedsiębiorców - członków Loży Katowickiej BCC, którzy zatrudniając prawie czterdzieści tysięcy pracowników, dzięki wypracowanym środkom, hojnie dzielą się pieniędzmi z potrzebującymi, a także mocno przyczyniają się do wprowadzania wspólnie z samorządami innowacyjnych rozwiązań w miastach, co przyczynia się do szybkiego rozwoju regionu. Dwudziestopięcioletnia działalność Loży została doceniona – w uznaniu pracy Jej członków otrzymaliśmy wiele nagród i wyróżnień – w tym od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Wojewody Śląskiego, Marszałka Województwa Śląskiego oraz organizacji przedsiębiorców i fundacji, a także dziennikarzy – mówi wiceprezes zarządu BCC, Kanclerz Loży Katowickiej Eugenisz Budniok

Jako miasto Katowice chcemy pokazać już zrealizowane wdrożenia oraz korzyści dla mieszkańców, które z nich wynikają. Otwieramy się też na głos innych, ze świadomością, że Katowice są częścią metropolii, którą zamieszkuje 2,3 miliona mieszkańców. Nie tylko będziemy się chwalić, ale jesteśmy otwarci na dialog – mówi naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów Mariusz Jankowski.

Oficjalne uroczystości 25-lecia Śląskiej Loży Business Center Club odbędą się 17 października w NOSPR.

Więcej informacji udziela:
Marcin Budniok Dyrektor Organizacyjny - e-mail: marcin.budniok@bcc.pl / tel.: 788 353 545
Barbara Miś Kierownik Referatu Wydział Obsługi Inwestorów UM Katowice – e-mail: barbara.mis@katowice.eu / tel.: 32 2593 277

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również