Wiadomości z Katowic

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na cykl październikowych spotkań

  • Dodano: 2020-10-01 14:00

We wrześniu Miejska Biblioteka Publiczna zaczęła wracać do organizacji spotkań i warsztatów w siedzibach filii. W październiku nie zwalnia tempa, choć w dalszym ciągu obowiązują limity miejsc.

Moc atrakcji w bibliotece

Miesiąc rozpocznie się warsztatami dla dzieci i rodziców z Mateuszem Świstakiem w Filii nr 20 – Spotkanie z opowieścią – opowieści stąd; oraz spotkaniem z cyklu Wielokulturowy Śląsk w Filii nr 11, której gościem będzie Olga Żebracka – aktywistka mniejszości Białoruskiej na Górnym Śląsku. W poniedziałek, 5 października, w Filii nr 10 odbędzie się kameralne spotkanie z pisarką Magdaleną Majcher. Udział w nim może wziąć maksymalnie pięć osób, ale nie martwcie się – autorka, pod koniec miesiąca, będzie również gościem Filii nr 26, więc nie wszystko stracone!

Ciekawe spotkania z wyjątkowymi ludźmi

Filia nr 14 zaprasza na dwa spotkania autorskie – z Patrycją Dołowy, autorką książki Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu oraz z Ałbeną Grabowską – autorką sagi Stulecie winnych i książki Doktor Bogumił. Z kolei Filia nr 11 zaprasza na spotkanie z autorem książki Puste krzesła. Historie Żydów ze Śląska Leszkiem Jodlińskim. Marta Matyszczak, autorka kryminałów z humorem z serii „Kryminał pod psem”, spotka się z czytelnikami w Filii nr 16, z kolei Małgorzata i Michał Kuźmińscy będą do dyspozycji uczestników podczas spotkania online, z którego relację będzie można obejrzeć na profilu FB Filii nr 28. Również online odbędzie się prelekcja Anny Marii Stelmach, dietetyczki klinicznej. Relacja „Prawidłowe odżywianie warunkiem lepszego życia” – na profilu FB Filii nr 20.

Zadbaj o siebie z MBP!

Filia nr 1 powraca z cyklami Zdrowie w Bibliotece oraz Nie-Zwykli. Gościem pierwszego będzie Lidia Machaj, która opowie o tym, jak z właściciela mózgu stać się jego użytkownikiem; natomiast drugiego – mówczyni motywacyjna Aneta Skrzypek, znana jako Jednooka Wojowniczka. Miłośników wypraw na dwóch kółkach MBP zachęca do wzięcia udziału w spotkaniu z Szymonem Żoczkiem, który w Filii nr 20 wyjaśni czym jest GSB Pamir Bike Challange, czyli wyprawa rowerowa przez Główny Szlak Beskidzki. Mieczysław „Hajer” Bieniek opowie w Filii nr 12 o tym, jak podróżował po Indiach gdy rozwinęła się pandemia, a kilka dni później, w tej samej bibliotece, Karolina Jóźwiak zapozna Was z wolontariatem misyjnym w Brazylii. Z kolei pisarka Agnieszka Jeż opowie o swym dorobku literackim, uczestnicy porozmawiają również o jej, bardzo dobrze przyjętym, debiucie kryminalnym - książce Szaniec.

Czytelników Filii nr 30 z pewnością zainteresuje prelekcja ojca i syna - Piotra W. Cholewy i Michała Cholewy - którzy opowiedzą o tym, co się dzieje, gdy filmowi geniusze robią głupie rzeczy. Miłośników muzyki na żywo MBP zaprasza do Filii nr 32 na koncert pieśni miłosnych w wykonaniu Grzegorza Płonki, który uraczy uczestników również opowieściami o literaturze.

To tylko część wydarzeń, które odbędą się w Bibliotece w październiku – pozostałe poznacie zaglądając do kalendarium na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Do udziału w spotkaniach uprawnia posiadanie bezpłatnych wejściówek – do odbioru w filiach organizujących, na dwa tygodnie przed wydarzeniem. Uczestników obowiązuje zachowanie bezpiecznych odległości oraz nakaz zasłaniania nosa i ust.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również