Wiadomości z Katowic

Młodzi policjanci spotkali się z komendantem

  • Dodano: 2021-11-02 07:00, aktualizacja: 2021-11-02 07:04

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach mł. insp. Artur Orman spotkał się z policjantami, którzy są w tzw. służbie przygotowawczej, a więc ich staż służby nie przekracza 3 lat.

Podczas spotkania omawiano sprawy dotyczące codziennej służby, problemy z jakimi na co dzień stykają się młodzi funkcjonariusze, a także przypomniano zasady etyki zawodowej.

Spotkanie komendanta z policjantami znajdującymi się w tzw. służbie przygotowawczej odbyło się w sali odpraw katowickiej komendy.

To policjanci, których staż służby nie jest dłuższy niż 3 lata

Od ich starszych kolegów, a w szczególności bezpośrednich przełożonych wymaga się wsparcia młodych adeptów sztuki policyjnej, ich kształcenia, mobilizowania oraz przypominania o tym, czego nauczyli się podczas kursu podstawowego w szkole policji. Coroczne spotkania z udziałem komendanta jest elementem dydaktyki, wychowania oraz mobilizowania do efektywniejszej pracy, a jednocześnie dobrą okazją do zapoznania się z problemami, jakie trapią młodych policjantów oraz okazją do wyjaśnienia nurtujących ich spraw. Komendant przypomniał młodym funkcjonariuszom o obowiązujących każdego policjanta zasadach etyki, a także o poszanowaniu prawa i godności drugiego człowieka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również