Wiadomości z Katowic

Mówi o tym cała Polska. Ekskluzywna Żabka dostępna tylko dla mieszkańców osiedla

  • Dodano: 2023-01-10 12:45

W niedzielę w sieci pojawiło się zdjęcie ukazujące Żabkę znajdującą się na prywatnym osiedlu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie tabliczka znajdująca się na ogrodzeniu – napis głosi, że klientami rzeczonej Żabki mogą być wyłącznie mieszkańcy osiedla. Zdjęcie wywołało prawdziwą burzę w sieci.

„Chów klatkowy” w Katowicach

W Polsce powstaje coraz więcej prywatnych osiedli, mających zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort. Jedno prywatne osiedle w Katowicach zyskało szczególną sławę, jednak niekoniecznie dobrą. 8 stycznia na Twitterze pojawiło się zdjęcie sklepu sieci Żabka, znajdującego się na terenie prywatnego osiedla Dębowe Tarasy. Pomyślicie – nic dziwnego, jednak wystarczy spojrzeć na tabliczkę przymocowaną do ogrodzenia: „Sklep Żabka tylko dla mieszkańców osiedla”. Slogan wywołał burzę w komentarzach pod zdjęciem. Internauci nie szczędzą słów takich jak „patodeweloperka” czy „chów klatkowy” odnosząc się do zamkniętych osiedli. Tweet rozpoczął dyskusję dotyczącą prywatnych osiedli, których w Polsce stale przybywa. Internauci nie są do nich pozytywnie nastawieni.

- Ciekawe czy przedszkole, szkołę i szpital też mają tylko dla mieszkańców osiedla...

- Mam nadzieję, że płot jest pod prądem, a osiedla pilnują wartownicy na wieżyczkach.

„Żabka” o niczym nie wiedziała

Na zdjęcie błyskawicznie zareagował profil sklepów sieci Żabka na Twitterze. Okazuje się, że sieć nie miała pojęcia o pojawieniu się takiej tabliczki odnoszącej się do jednego ze sklepów sieci.

- Kartka informująca o tym, że placówka dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców katowickiego osiedla została zawieszona bez naszej wiedzy i została już usunięta. Jednocześnie informujemy, że regulacje dotyczące wstępu lub braku wstępu na teren danego osiedla pozostają poza decyzyjnością spółki Żabka Polska – czytamy w komentarzy „Żabki” na Twitterze.

Internauci podejrzewają, że prywatna Żabka na katowickim osiedlu nie będzie ostatnią - takich "ekskluzywnych" sklepów tylko dla wybranych może pojawiać się więcej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ropucha

    Cóż,mieszkańcy osiedla maja swoja strefę, czują sie bezpieczniej,natomiast Żabka szybko poprosi o otwarcie bramy,bo dlugo w tej zamknietej strefie nie pociągnie interesu...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również