Wiadomości z Katowic

Mundurowi z Katowic zabezpieczali 4. Bieg Bohaterów i 19. Silesia Półmaraton

  • Dodano: 2024-05-06 10:15

1 maja policjanci z katowickiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem 4. Biegu Bohaterów i 19. Silesia Półmaratonu, które rozpoczęły się o 10.00 w Strefie Kultury. Za bezpieczeństwo wszystkich uczestników sportowej imprezy masowej odpowiadał organizator. Mundurowi na posterunkach, w radiowozach oraz na motocyklach, towarzyszyli zawodnikom na całej trasie. Kilkukrotnie udzielali też pomocy zawodnikom, którzy omdleli w wyniku udaru cieplnego. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, impreza przebiegła spokojnie.

Przybyło ponad 4 tysięcy zawodników!

Od wczesnych godzin rannych,  policjanci zabezpieczali w Katowicach 4. Bieg Bohaterów i 19. Silesia Półmaraton. Start i meta znajdowały się w katowickiej Strefie Kultury. W tym roku, oprócz rywalizacji na dystansie 21,0975 km, zawodnicy rywalizowali też na dystansie 5 km. Przy pięknej letniej aurze, na trasę wybiegło ponad 4 tys. zawodników. W tym wielkim sportowym święcie uczestniczyli również policjanci, którzy czuwali nad bezpieczeństwem nie tylko zawodników, ale także kibiców, mieszkańców i innych uczestników ruchu drogowego.

Kluczowa jest odpowiednia organizacja

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, to organizator imprezy odpowiada za bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Odpowiednio wcześnie musi przedstawić dokumentację dotyczącą zabezpieczenia masowej imprezy sportowej. W dniu imprezy policjanci, na kilka godzin przed startem sprawdzili, czy rozwiązania przygotowane przez organizatora spełniały wymogi bezpieczeństwa i czy wszystkie wytyczne zostały zrealizowane.

4 zawodników z udarem cieplnym

Policjanci z katowickiej drogówki na posterunkach, w radiowozach oraz na motorach, towarzyszyli zawodnikom na całej trasie. Piękna słoneczna pogoda i wysoka temperatura wielu ucieszyła w tym roku. Niestety, nie były to warunki sprzyjające zawodnikom. W rejonie skrzyżowania ulic Roździeńskiego, Dobrowolskiego i Dudy Gracza, policjanci z katowickiej drogówki udzielali pomocy czterem zawodnikom, którzy już na finiszu biegu, ze względu na udar cieplny, omdlewali. Policjanci, do czasu przyjazdu karetek pogotowia, ocucili zawodników, schładzali ich ciała, zagwarantowali cień i podawali im wodę. Ze względu na stan zdrowia, nie ukończyli oni wyścigu, a trasę opuści karetkami pogotowia, które przewiozły ich do szpitala. Dzięki zaangażowaniu służb, sportowa impreza przebiegła spokojnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również