Wiadomości z Katowic

Muzyka, jedzenie, integracja - Festiwal "Łączy nas chleb" zachwycił katowiczan [GALERIA]

  • Dodano: 2024-06-10 10:45

W dniach 8-9 czerwca Katowice gościły uczestników Festiwalu Miast Partnerskich "Łączy nas chleb". Wydarzenie odbyło się w Parku Zadole i przyciągnęło tłumy mieszkańców spragnionych rozrywki, dobrego jedzenia i kulturalnych doznań.

Bogaty program dla każdego

Festiwal oferował różnorodne atrakcje dla osób w każdym wieku. Na scenie amfiteatru wystąpiły gwiazdy muzyki, m.in. Krystyna Prońko, Patryk Filipowicz & Paweł Synowiec, Marija Ivanitska i Masovian Mantra. Dla najmłodszych przygotowano animacje prowadzone przez Teatr Trip, a miłośnicy dobrej książki mogli skorzystać z "żywej biblioteki".

Ważnym elementem festiwalu były strefy degustacyjne, gdzie można było spróbować produktów regionalnych z Katowic i miast partnerskich, takich jak Miszkolc, Kolonia, Ostrawa, Opawa i Saint-Etienne. Nie zabrakło również stoisk z chlebem i wypiekami od lokalnych piekarzy.

Debaty i warsztaty

Podczas festiwalu odbyły się również panele dyskusyjne i warsztaty poświęcone tematyce chleba, tradycji kulinarnych i ekologii. Eksperci omawiali m.in. rolę chleba w różnych kulturach, znaczenie glutenu w diecie oraz wpływ rolnictwa na środowisko.

Jedną z inicjatyw skierowanych do mieszkańców było zaproszenie do przynoszenia na stoisko Miasta Katowice własnoręcznie przygotowanych wypieków i przetworów charytatywnych. Osoby, które podzieliły się swoimi produktami, otrzymały pamiątkowe gadżety festiwalu. Zebrane dary zostały przekazane Górnośląskiemu Towarzystwu Charytatywnemu w Katowicach.

Festiwal doceniony

Warto wspomnieć, że Festiwal Miast Partnerskich "Łączy nas chleb" w 2023 roku otrzymał prestiżową nagrodę "Marka-Śląskie" w kategorii kultura podczas XXIX Wielkiej Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

Festiwal "Łączy nas chleb" stał się nie tylko okazją do świętowania i integracji społecznej, ale również platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i kulinarnych inspiracji. Wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Katowice / fot. FB Katowice - oficjalny profil miasta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również