Wiadomości z Katowic

Napad na lombard. Sprawcy grozili pracownikowi nożem i miotaczem gazu

  • Dodano: 2019-07-30 09:30

Policjanci z Katowic poszukują sprawców napadu na lombard.

Dwóch mężczyzn grożąc nożem i miotaczem gazu sterroryzowali pracownika lombardu, żądając wydania pieniędzy oraz zastawionych przedmiotów.

Po kradzieży napastnicy uciekli

Publikujemy nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały zdarzenie oraz sprawców. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt z katowickimi stróżami prawa lub z najbliższą jednostką policji. Gwarantujemy anonimowość.

Do zdarzenia doszło w dniu 19 czerwca 2019 roku, około godziny 12:40. Do jednego z lombardów  w Katowicach weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Sprawcy grożąc użyciem noża i miotacza gazu sterroryzowali pracownika lombardu, żądając wydania pieniędzy oraz zastawionych przedmiotów. Po zabraniu pieniędzy oraz zastawionej biżuterii i zegarków sprawcy uciekli. W chwili zdarzenia w lombardzie oprócz pracownika nie było klientów.

Pracownik lombardu nie odniósł obrażeń


Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Katowice. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat napadu lub przestępców, których wizerunki zarejestrowały kamery, prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 200 20 00 w godzinach od 8.00 do 15.00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Na informacje czekamy także pod adresem e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.