Wiadomości z Katowic

#NIE bajka o porwaniu - spotkania policjantów z uczniami szkół podstawowych

  • Dodano: 2021-06-24 08:00, aktualizacja: 2021-06-24 08:11

Mając na uwadze zbliżający się okres wakacji oraz bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, dzielnicowi i policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i w Szkołach Podstawowych nr 28, 33 i 64 w Katowicach rozmawiali z uczniami klas drugich, trzecich i czwartych, jak należy bezpiecznie zachować się w kontakcie z dorosłymi.

Spotkania odbyły się w ramach katowickiej kampanii „#NIE bajka o porwaniu”

W trakcie spotkań, w których udział łącznie wzięło około 300 uczniów, policjanci zaprezentowali spot filmowy pn. „#NIE bajka o porwaniu”, zawierający instruktarz prawidłowych zachowań, które pomogą uniknąć skrzywdzenia przez osobę dorosłą. Następnie policjanci ćwiczyli z uczniami elementy obrony przed napastnikiem takie jak: stanowcze odmawianie, utrzymywanie dystansu, wołanie POMOCY! w sytuacji zagrożenia, a także w jaki sposób mają prawo się bronić, aby wyrwać się oprawcy i uciec w bezpieczne miejsce. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili również bezpieczne zachowania w trakcie korzystania z Internetu, gdzie również istnieje zagrożenie spotkania osoby, która krzywdzi dzieci. Uczniowie teraz wiedzą, że do każdego nieznajomego trzeba mieć ograniczone zaufanie, a w sytuacji zagrożenia należy zrobić dużo hałasu oraz bronić się za wszelką cenę.

Ucieszył nas fakt, że wielu uczniów powiedziało nam, że rodzice rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w kontakcie z dorosłymi, a także niektórzy uczniowie mają z rodzicem ustalone hasło bezpieczeństwa.

Wszyscy uczniowie zostali wyposażeni przez policjantów w zakładki do książki z hasłem: „Wiem, kiedy powiedzieć NIE” oraz opaski sylikonowe tzw. „niezgubki” z numerami alarmowymi oraz z miejscem do wpisania numeru telefonu opiekuna, które w przypadku zagubienia mają ułatwić kontakt z rodzicem.
Drogi Rodzicu! Nie zwlekaj, porozmawiaj ze swoimi dziećmi o #NIE Bajce o porwaniu, bo potwory nie żyją tylko w bajkach

Więcej informacji na temat kampanii możesz przeczytać klikając w link o #Nie Bajka o porwaniu

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.