Wiadomości z Katowic

Nie dał im zaliczki, więc go okradli i zniszczyli ścianę

  • Dodano: 2018-03-14 07:45, aktualizacja: 2018-03-13 09:16

Dwaj młodzi mężczyźni okradli swojego pracodawcę i zniszczyli mienie, po tym jak nie chciał wypłacić im zaliczek na poczet wypłaty.

Z budowy na której pracowali, zabrali sprzęt o wartości ponad 10 tys. złotych, a na koniec zniszczyli ścianę konstrukcyjną, powodując straty w wysokości około 20 tys. złotych. Chwilę później 23-latek i jego 28-letni kolega zostali zatrzymani przez policjantów z katowickiej „trójki”.

Do zdarzenia doszło w dzielnicy Ligota w Katowicach. Jak wynika z ustaleń policjantów, dwóch pracowników poprosiło swojego pracodawcę prowadzącego firmę budowlaną, aby wypłacił im zaliczki na poczet przyszłego wynagrodzenia. Gdy właściciel powiedział, że nie ma pieniędzy i wypłata będzie za tydzień, pracownicy nie przystąpili do pracy na budowie. Poszli do kontenera i zabrali z niego laptop, 2 piły spalinowe, młot udarowy oraz frezarkę o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych. Gdy zaczęli opuszczać teren budowy, jeden z pracowników nakłaniał ich, aby oddali te rzeczy. Wtedy jeden z mężczyzn, 23-latek, uderzył go w twarz. Mężczyźni z łupem opuścili teren budowy. Po chwili jednak wrócili i zniszczyli ścianę konstrukcyjną, powodując straty w wysokości około 20 tys. złotych. Powiadomieni o całym zdarzeniu policjanci z katowickiej „trójki” bardzo szybko namierzyli nieuczciwych pracowników. Zostali oni zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Mienie w całości odzyskano. Zatrzymani wczoraj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód. Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty zniszczenia mienia. Dodatkowo 23-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu do 10 lat więzienia, natomiast jego 28-letni kolega zarzut kradzieży, za którą może trafić za kraty nawet na 5 lat. Prokurator objął ich policyjnym dozorem.

Komentarze (1)    dodaj »

  • bab

    Bardzo dobrze! Karać surowo!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również