Wiadomości z Katowic

Nie zostawiaj psa w samochodzie podczas upałów!

  • Dodano: 2024-06-28 09:45

Przez cały kraj przetacza się fala upałów. To szczególnie trudny czas dla naszych pupili – wówczas szczególnie powinniśmy dbać o ich odpowiednie nawodnienie. Warto przypomnieć właścicielom o czymś jeszcze – aby pod żadnym pozorem nie zostawiać psiaków w samochodzie podczas upałów.

Upał zabija!

Warto pamiętać o tym, że temperatura wewnątrz zamkniętego pojazdu wzrasta bardzo szybko – nawet kilka minut w zamkniętym samochodzie może być dla psa śmiertelne. Schroniska i organizacje prozwierzęce przypominają, aby nigdy, pod żadnym pozorem, nie zostawiali swoich czworonożnych przyjaciół w aucie podczas tak wysokich temperatur. System termoregulacji psów różni się od ludzkiego i niestety jest on mniej skuteczny. 

Jak dbać o pupila podczas upałów?

Zdecydowanie najważniejszym elementem podczas upałów jest zapewnienie pupilowi stałego dostępu do wody. Należy wymieniać ją kilka razy dziennie, aby była świeża i chłodna. Nie wrzucajmy jednak do miski kostek lodu, gdyż w ten sposób narażamy naszego czworonoga na infekcje gardła. W czasie upałów powinniśmy ograniczyć spacery w pełnym słońcu do koniecznego minimum – na dłuższe spacery najlepiej wychodzić wcześnie rano bądź późnym wieczorem. Gdy pies przebywa w domu, również warto zadbać o jego komfort – dobrym rozwiązaniem jest zakup maty chłodzącej, która przyniesie naszemu pupilowi ukojenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również