Wiadomości z Katowic

Nie żyje Jolanta Kopiec, była dyrektorka ogrodu zoologicznego

  • Dodano: 2022-09-16 15:00, aktualizacja: 2022-09-16 18:38

Dziś rano biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Siemianowicach Śląskich przekazało informację o śmierci Jolanty Kopiec, wieloletniej dyrektorki śląskiego ogrodu zoologicznego i działaczki.

Jolanta Kopiec nie żyje

Smutna wiadomość pojawiła się dziś rano na stronie internetowej siemianowickiego Urzędu Miasta. W wieku 70 lat zmarła Jolanta Kopiec, wieloletnia dyrektorka chorzowskiego zoo oraz radna w Sejmiku Samorządu Województwa Śląskiego.

Jola była osobą wielkiego serca, zawsze gotową do pomocy. Była pogodna, ale niezwykle poważna , gdy stawała naprzeciw jakiegoś problemu, z którym trzeba się było zmierzyć. Zawsze była osobą ogromnej aktywności i tyle jeszcze mogła zrobić - możemy przeczytać na stronie siemianowice.pl.

Pani Jolanta od dwóch lat przebywała na emeryturze. W komunikacie nie podano przyczyny śmierci.

Dyrektorka zoo, radna w Sejmiku Samorządu Województwa Śląskiego

Jolanta Kopiec była osobą zasłużoną dla Śląska. Miała wykształcenie ekonomiczne, a także studia podyplomowe w zakresie controllingu, dodatkowo posiadała licencję zarządcy nieruchomości. Większość życia poświęciła jednak sprawom Śląska – w latach 1998-2002 oraz 2010- 2014 była radną w Siemianowicach Śląskich, w tym przez cztery lata, pełniąc służbę w Sejmiku Samorządu Województwa Śląskiego, działała w trzech komisjach: budżetu i skarbu, rolnictwa i zagospodarowania terenów wiejskich, a także współpracy z zagranicą i integracji z Unią Europejską. Jolanta Kopiec znana jest jednak najbardziej z kierowania śląskim ogrodem zoologicznym, którym zajmowała się przez 12 lat. W tym czasie znacząco zmodernizowała placówkę, unowocześniając ją, i polepszając warunki bytowe zwierząt. Dzięki jej staraniom zoo uzyskało akredytację i status pełnoprawnego członka Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Jolantę Kopiec żegna również śląska lewica. Jak napisano na Facebooku Nowej Lewicy Katowice:

Jola zawsze była (choć trudno nam zaakceptować ten czas przeszły!) pełna energii, werwy, zdecydowania. Jej właśnie, jako wieloletniej dyrektorce, śląskie ZOO zawdzięcza dzisiejszy wygląd. Od zawsze aktywna w polityce i zawsze lewicowa, nigdy nie odeszła od lewicowych ideałów.

Kiedy pogrzeb Jolanty Kopiec?

Informacje o śmierci Jolanty Kopiec pojawiły się także na Facebooku. Na jej oficjalnym profilu, zamiast zdjęcia profilowego widnieje dziś klepsydra, natomiast nie ma tam jeszcze informacji w formie notki. Wiadomo już natomiast, że pogrzeb odbędzie się 21 września o godzinie 10:00 w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Siemianowicach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.