Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Nielegalna utylizacja ponad 2 tys. ton odpadów - będą wyroki

  • Dodano: 2020-03-09 14:00

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP Katowice zatrzymali mężczyzn poszukiwanych i zarazem podejrzanych o nielegalne składowanie niebezpiecznych dla zdrowia i życia odpadów. To członkowie mafii śmieciowej działającej na terenie Śląska.

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Funkcjonariusze ze specjalnego oddziału Policji pracowali nad całą sprawą od maja 2018 r. poszukując wytrwale osób związanych z tzw. „mafią śmieciową”. Tajna operacja, której celem było zatrzymanie mężczyzn, którzy m.in. nielegalnie składowali niebezpieczne dla życia i zdrowia odpady zakończyła się pełnym sukcesem Śląskiej Policji. Zatrzymano 3 osoby, którym postawiono zarzuty takie jak udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Łącznie w trakcie trwania całego śledztwa zatrzymano już 25 osób, z czego wobec 19 zastosowano tymczasowy areszt – pozostali mają dozór policyjny i poręczenia majątkowe.

Drugi z zatrzymanych za nielegalne składowanie odpadów mężczyzn. [fot. Śląska Policja]

Drugi z zatrzymanych za nielegalne składowanie odpadów mężczyzn. [fot. Śląska Policja]

63-letni mieszkaniec Mikołowa, 41-letni mieszkaniec Siemianowic Ślaskich i 38-letni rybniczanin zostali zatrzymani na terenie województwa śląskiego oraz łódzkiego. Cała sprawa ma związek z przechowywaniem niebezpiecznych odpadów płynnych w magazynach w Zawierciu, Częstochowie oraz w Rudnikach Wielkich. Mowa o 2000 ton substancji, które były składowane w zbiornikach typu mauzer oraz 200 L beczkach.

Jak możemy przeczytać na stronie KWP Katowice –  Wobec 38-letniego mieszkańca Rybnika sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostali mężczyźni zostali objęci policyjnymi dozorami i poręczeniami majątkowymi w kwotach od 5 000 do10 000 złotych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.