Wiadomości z Katowic

Nowe połączenie rowerowe na południu Katowic

  • Dodano: 2019-10-09 09:45

Na przestrzeni ostatnich czterech lat w Katowicach powstało 15,5 km nowych dróg rowerowych, a 58 km tras zostało zmodernizowanych.

Decyzją prezydenta Katowic inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury dla cyklistów. Jedną z inwestycji realizowaną w tym roku jest połączenie wzdłuż ulicy Armii Krajowej. Prace na odcinku od ul. Bażantów do ul. Pijarskie ruszyły we wtorek 8 października i zostaną ukończone do końca listopada – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Inwestycja będzie realizowana pod ruchem, czyli bez wprowadzania zmian w organizacji ruchu - natomiast w okresie prowadzenia prac mogą występować czasowe zawężenia.

W ramach inwestycji powstaje około pół kilometrowy odcinek ciągu pieszo-rowerowego z zatokami parkingowymi.

W czerwcu 2017 roku projekt infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej na odcinku od ronda przy ul. Bażantów do ronda przy ul. Pijarskiej był przedmiotem dyskusji zespołu konsultacyjnego ds. polityki rowerowej, który wybrał do realizacji wariant uwzględniający wspólny ciąg pieszo-rowerowy z zachowaniem zatok parkingowych – wyjaśnia rzecznik. 

Ścieżka w całości będzie wykonana z asfaltobetonu w kolorze czerwonym, a jej koszt to 881 tys. zł.

Warto przypomnieć, że w tym roku ukończono już na Osiedlu Witosa inwestycję w infrastrukturę rowerową o wartości ponad 850 tys. zł - ul. Rataja została połączona z trasą rowerową nr 103. W trakcie realizacji jest obecnie połączenie ul. Medyków z rondem Huchrackiego o długości 2,7 km, a także droga rowerowa pomiędzy Centrum Przesiadkowym „Ligota, a Centrum Przesiadkowym „Brynów" o długości 670 metrów. Jutro nastąpi natomiast otwarcie ofert na połączenie rowerowe ul. Medyków i Centrum Przesiadkowym „Ligota" o długości 1540 metrów. W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszone także postępowanie przetargowe w sprawie wyboru wykonawcy drogi rowerowej wzdłuż ul. Lotnisko. Ponad kilometr trasy rowerowej połączy ulicę Francuską z ul. Pułaskiego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.