Wiadomości z Katowic

O bezpieczeństwie z mieszkańcami Załęża

  • Dodano: 2022-06-10 08:00, aktualizacja: 2022-06-10 08:07

Tym razem mundurowi rozmawiali z mieszkańcami Załęża podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 22 w Katowicach. Zachęcamy mieszkańców do ich uczestnictwa w ramach rozmów o bezpieczeństwie w swojej dzielnicy.

Kolejne spotkanie policjantów z mieszkańcami naszego miasta dotyczące bezpieczeństwa

Mieszkańcy Załęża podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 22 w Katowicach mieli okazję porozmawiać z policjantami katowickiej drogówki o bezpieczeństwie na drodze. Policjanci przyjechali na służbowych motocyklach. Dużą frajdę uczestnikom wydarzenia sprawiła możliwość wejście na motocykl i zapozwania do zdjęcia.

Natomiast w trakcie festynu dzielnicowy asp. szt. Artur Czernecki z Komisariatu VII Policji w Katowicach wraz z policjantką zajmującą się profilaktyki społeczną zachęcali mieszkańców do korzysta z aplikacji internetowej „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”oraz „Moja Komenda”, za pomocą których realnie mogą włączyć się w poprawę stanu bezpieczeństwa w swojej dzielnicy, a także szybko ustalić kontakt do dzielnicowego oraz najbliższej jednostki Policji.

Dla dzieciaków policjanci przygotowali kilka atrakcji m.in.: układanie puzzli z policyjnymi patrolami, ujawnianie odcisków palców, rozsypywanki i krzyżówki dotyczące bezpieczeństwa. Kolejne profilaktyczne spotkania już wkrótce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.